ПОМОЋ У СУЗБИЈАЊУ ЕПИДЕМИЈЕ: Вакцина против мајмунских богиња за хомо и бисексуалце
АГЕНЦИЈА за здравствену безбедност Велике Британије објавила је нове смернице о понуди вакцине "Имванекс" мушкарцима за које се сматра да су под већим ризиком од излагања вирусу мајмунских богиња.
Фото Shutterstock
Британски здравствени званичници планирају да понуде вакцине хомосексуалцима и бисексуалним мушкарцима који су под највећим ризиком да се заразе мајмунским богињама, у покушају да сузбију епидемију ове болести изван Африке, саопштила је пре неколико дана агенција за здравствену безбедност.
У саопштењу се наводи да би лекари могли да размотре вакцинацију за особе које "имају више партнера, учествују у групном сексу или се налазе у просторијама где се одвијају сексуални односи".
Стратегију је одобрио Заједнички комитет за вакцинацију и имунизацију (ЈЦВИ), након консултација о критеријумима подобности за вакцину.
БОНУС ВИДЕО - “5 МИНУТА СА” ПЧЕЛАРОМ: Све тајне племените вештине – ево како да препознате прави мед
Препоручујемо
ДАР ПРИРОДЕ И ЧУВАР ЗДАВЉА: Вргањи уништавају ћелије рака дебелог црева
30. 06. 2022. у 19:50
КУГА ДОШЛА СА СЕВЕРА КИРГИСТАНА: Откриће научника на основу реконструкције гена
29. 06. 2022. у 09:50
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)