ИЗБОРИ У ЦРНОЈ ГОРИ: Сада могу и политички скупови у затвореном
НАЦИОНАЛНО координационо тело је предложило Министарству здравља да се изменама и допунама одговарајућих наредби омогуће политички скупови у затвореном и на отвореном простору уз ограничење броја присутних и обавезно поштовање прописаних епидемиолошких мера – одржавања дистанце, хигијене руку и ношења заштитних маски.
Илустрација / Фото Танјуг
На отвореном је дозвољено окупљање до 100 лица, а у затвореном до 50, уз одговорност политичких субјеката за организацију и поштовање мера током одржавања скупа, наводе из НКТ-а након седнице којом је председавао председник Милутин Симовић.
Имајући у виду предстојеће међународне спортске активности као и велико интересовање иностраних медија и страних посматрачких мисија за изборни процес у Црној Гори, НКТ је предложио дефинисање посебних услова којима би се омогућио несметан улазак и боравак у Црној Гори наведених субјеката на начин који обезбеђује оптималну заштиту здравља у складу са до сада важећим протоколом за попуштањем мера у међународном саобраћају и препорукама Европске комисије.
Препоручујемо
ИЗБОРИ У ЦРНОЈ ГОРИ: ДИК прогласила 11 изборних листа, гласаће 541.000 бирача
10. 08. 2020. у 14:37
ПРОФ. ЗДРАВКО КРИВОКАПИЋ: Сазрело је да Мило оде, а да се Црна Гора уједини
10. 08. 2020. у 12:00
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)