(ISPRAVKA) Председник Црне Горе у Приштини

Д. М. - Д. З.

19. 05. 2022. у 06:07

ПОРТАЛ раскринкавање.ме оценио је као пристрасно извештавање наш текст у коме смо навели да је председник Црне Горе Мило Ђукановић приликом посете Приштини с Вјосом Османи радио против Србије, а након чега смо урадили исправку текста.

(ISPRAVKA) Председник Црне Горе у Приштини

Фото: предсједник.ме

Наиме, на заједничкој конференцији за новинаре са Вјосом Османи у Приштини, Ђукановић је рекао да посету види као прилику за јачање међусобног поверења и отварање нових простора за унапређење сарадње.

На састанку лидера било је речи и о Србији, међутим она је поменута у контексту дијалога Приштине и Београда, а не због склапања пакта против исте, као што је првобитно било наведено у нашем тексту. 

- Подржавамо постојећи политички дијалог између Приштине и Београда и верујемо да само политички дијалог може довести до свеобухватног, правно обавезујућег споразума који пружа могућност да се (тзв.) Косово развија као демократска земље. То није само питање Приштине и Београда, него питање које дотиче стабилност целе регије - казао је Ђукановић.

Узимајући у обзир објективне интерпретације наведеног сусрета од стране релевантних медијских адреса, закључујемо да посета Ђукановића Приштини није део никакве акције против Србије, већ прилика за јачање сарадње са Црном Гором, и подршка на путу те земље ка евроатлантским интеграцијама, навео је портал раскринкавање.ме. Након што су нам указали на грешку текст је исправљен.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (1)

ОТКРИЛА ЈЕ ИРАНУ ТАЈНИ ПЛАН! ФБИ нуди 200.000$ за бившег агента - била контраобавештајна официрка, сад на потерници (Фото)