НОВОГОДИШЊА РАСВЕТА У БЕОГРАДУ ВЕЋ У НЕДЕЉУ: Ове године због радова, без сијања код Храма, Студентског трга, на Тргу Николе Пашића

Јелисавета Љутић

29. 11. 2024. у 21:07

И ОВЕ године српска престоница засијаће током новогодишњих и божићних празника, а расвета ће бити укључена већ у недељу!

НОВОГОДИШЊА РАСВЕТА У БЕОГРАДУ ВЕЋ У НЕДЕЉУ: Ове године због радова, без сијања код Храма, Студентског трга, на Тргу Николе Пашића

Фото: Дарја Балшић

Монтажа елемената осветљења за Нову 2025. годину је отпочела 1. новембра и одвија се у складу са динамиком извођења радова ЈКП "Јавно осветљење" Београд, на централним градским улицама, платоима, парковима, булеварима и трговима и у оквиру подручја ширег центра града.

Од укупно 63 локације које су обухваћене програмом, ове године се неће осветљавати Студентски парк и Париска улица, Трг Николе Пашића и плато испред Храма Светог Саве, јер се на овим местима врше радова на реконструкцији.

У Кнез Михаиловој улици засијаће неки од најкрупнијих украса, док ће на Тргу републике бити постављена велика јелка. Неколико мањих димензија ће се позиционирати накнадно у зонама одржавања новогодишњих програма.

Укључење свечаног осветљења планирано је за 1. децембар и трајаће све до 27. јануара 2025. године.

Како је саопштено из Секретаријата за информисање Града Београда, апелује се на грађане да се савесно понашају, да не оштећују опрему и нарушавају изглед града током новогодишњих и божићних празника.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.

27. 01. 2026. у 07:44

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.

27. 01. 2026. у 11:26

Коментари (0)

КРСТ НА ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ КРИЈЕ ТУЖНУ ПРИЧУ: Његов аутор је трагично скончао - само 20 дана после постављања