УМРЛО ВИШЕ ЖЕНА: Статистика о преминулима у Београду, ево када је смртност била највећа

Током 2024. године у Београду је умрло 22.858 особа, што представља благо смањење у односу на 2023. годину, када је забележено 23.090 смртовница, наводи се у Статистичком приказу здравствене делатности у 2024. години.

УМРЛО ВИШЕ ЖЕНА: Статистика о преминулима у Београду, ево када је смртност била највећа

Фото: Depositphotos

Када је реч о полној структури умрлих, жене (11.811) су у нешто већем броју заступљене у односу на мушкарце (11.046). Смртност се бележи током целе године, али се уочава нешто већи број смртних случајева у јануару, децембру и августу.

Интересантан податак је да Београђани чешће умиру ван здравствених установа, где се догоди 57,5 одсто свих смртних исхода. Посматрано према узроцима смрти, доминирају болести система крвотока, које чине 44,1 одсто, следе малигне болести са 24,5 одсто, болести система за дисање са 5,8 одсто у укупном морталитету.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

НАЈБОЉА УТАКМИЦА НА МУНДИЈАЛУ ДО САДА! Уругвај и Зеленортска Острва приредили спектакл за памћење!