БЕОГРАД СПРЕМАН ДА ПРАТИ ПРКАСУ СЛОВЕНИЈЕ: Градоначелник Шапић са амбасадором Словеније и отправницом послова Северне Македоније

Новости Онлајн

24. 11. 2022. у 17:22

ГРАДОНАЧЕЛНИК Београда Александар Шапић примио је данас у Старом двору отправницу послова Амбасаде Северне Македоније Михаелу Веселинов и амбасадора Словеније Дамјана Берганта.

БЕОГРАД СПРЕМАН ДА ПРАТИ ПРКАСУ СЛОВЕНИЈЕ: Градоначелник Шапић са амбасадором Словеније и отправницом послова Северне Македоније

Фото: Беонифо

У одвојеним разговорима, градоначелник је упознао госте са најзначајнијим пројектима главног града, указујући на важност сарадње Београда и Србије са свим градовима и државама света.

На састанку са амбасадором Словеније било је речи о сарадњи између Београда и локалних самоуправа у Словенији, која је до сада била веома успешна, као и о Споразуму о братимљењу два града, који је потписан још у новембру 2010. године. Саговорници су се сложили да је размена искустава од великог значаја, те да нека решења из Словеније могу да се примене у Београду, што даје додатни подстицај за наставак сарадње.

Градоначелник Шапић је рекао да је Словенија пример доброг управљања у области заштите животне средине, а доказ томе је и избор Љубљане за "Зелену престоницу Европе” 2016. године.

Фото: Беонифо

Како је истакао Београд је спреман да примени примере добре праксе како би унапредио услове живота својих суграђана.

Тема састанка градоначелника са отправницом послова Амбасаде Северне Македоније била је конкретна сарадња у области културе, спорта, размене младих, урбанизма, као и многобројне сличности у функционисању две престонице.

И овом приликом је речено да је добре односе између два града посебно унапредио и Споразум о сарадњи између Града Београда и Града Скопља потписан 2012. године.

Градоначелник је позвао компаније из Словеније и Северне Македоније да наставе са инвестирањем у српску престоницу, указујући да је Београд отворен град и добар пословни партнер.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.

27. 01. 2026. у 07:44

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.

27. 01. 2026. у 11:26

Коментари (1)

РУСИЈА СЛАВИ: Естонија кренула да зарије нож у леђа Русима - ево шта је управо доживела