OČIŠĆENO KOD NOVE PASARELE: Uprkos formalnostima, radnici "Gradske čistoće" uredili prostor
ZAVRŠENI su radovi na uklanjanju divlje deponije na površini ispod vijugave pešačke pasarele koja spaja Kalemegdan i Savski kej.
Foto V. Danilov
Oko 40 kubika raznovrsnog otpada uz pomoć mašina je sa ove lokacije uklonilo dvadesetak radnika JKP "Gradska čistoća". Kao što je i bilo planirano, akcija uređivanja je završena čišćenjem nekadašnjeg železničkog tunela Beton hale, potvrdili su za "Novosti" u "Čistoći".
Naš list je više puta skretao pažnju na to da se u srcu obnovljenog i uređenog dela grada nalazi deponija, a budući da se ovaj deo pasarele nalazi na parceli "Železnica Srbije", trebalo je da ga održava ovo preduzeće, ali naša redakcija od njih nikada nije dobila odgovor zašto taj prostor ne urede.
PRE Smeće u tunelu kod pasarele, Foto N. Skenderija
Na inicijativu građana i GO Stari grad, smeće su uklonili radnici "Čistoće" bez obzira na to što nisu formalno zaduženi da to učine.
- Na otpad koji je preostao od izgradnje pasarele ukazali su sugrađani, a akcija koju sprovodimo u saradnji sa "Čistoćom" je početak aktivnosti na uklanjanju sličnih deponija širom opštine - rekao je ranije predsednik Opštine Stari grad Radoslav Marjanović.
Nova pasarela počela je da se koristi početkom maja, a čini se, još od otvaranja se ispod nje taloži smeće nesavesnih građana koje dosad niko nije uklanjao.
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)