ZAMENA PROZORA I VRATA: Mladenovčanima uručeni ugovori za energetsku efikasnost
PREDSEDNIK opštine Mladenovac Vladan Glišić, uručio je ugovore građanima koji su ostvarili pravo na bespovratna sredstva za sprovođenje mera energetske sanacije porodičnih kuća i stanova u okviru projekta „Čista energija i energetska efikasnost za građane u Srbiji“.
Foto: Opština Lazarevac
Ova mera uključuje zamenu prozora, vrata i drugih transparentnih elemenata termičkog omotača na kućama i stanovima, kao i zamenu kotlova ili peći efikasnijim gasnim.
- Očekujemo da će Ministarstvo rudarstva i energetike u naredna dva meseca raspisati novi javni poziv za dodelu sredstava za finansiranje Programa energetske sanacije porodičnih kuća i stanova, u kojem će opština Mladenovac ponovo uzeti učešće - rekao je Darko Ćebić, član Opštinskog veća.
Prilikom uručivanja ugovora korisnicima,energetsku efikasnost koja ima za cilj unapređenje kvaliteta života i smanjenje uticaja na životnu sredinu, dodavši da ovakve mere doprinose dugoročnoj održivosti i ekonomskoj uštedi za građane.
- Cilj nam je da u narednim godinama obezbedimo više sredstava za ovaj projekat i da na taj način olakšamo građanima energetsku sanaciju njihovih domova i smanjimo potrošnju energije za grejanje i hlađenje domova Mladenovčana - istakao je Glišić.
Za implementaciju ovog projekta, opština Mladenovac i Ministarstvo rudarstva i energetike opredelili su ukupno 10 miliona dinara, odnosno po pet miliona dinara.
BONUS VIDEO
Preporučujemo
Prvog vikenda u decembru „Čistoća“ besplatno transportuje kabasti otpad
05. 12. 2025. u 10:00
IZBEGAVAJTE OVE PRAVCE U BEOGRADU! Popodnevni špic uzeo maha! (FOTO)
04. 12. 2025. u 16:31
Obaveštenje o vanrednim aktivnostima JKP „Gradska čistoća“ za 04. decembar
04. 12. 2025. u 10:00
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)