IZVEŠTAJ SA VELETRŽNICE: Krastavac i dalje najtraženiji
VEĆ dve nedelje krastavac se nalazi na prvom mestu po obimu trgovanja na Veletržnici Beograd, slede kupus, paradajz, krompir, šargarepa i tikvica.
Foto P. Milošević
Od voća najveći promet prethodne nedelje zabeležila je breskva, zatim jabuka i dinja.
U odnosu na prethodni period zabeležen je pet puta veći promet dinje, duplo veći promet kajsije i maline, dok su breskva i paradajz imali porast prometa za 50 odsto.
Ove nedelje na veletržnicu stigle su prve domaće šljive. Trenutno se mogu naći po ceni od 150 dinara po kilogramu i stižu iz Valjeva.
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (1)