NAJBOLJI MLADI ŠAHISTI U SURČINU: Ovde stasaju brojni šampioni
OSNOVNA škola "Branko Radičević" u Boljevcima bila je domaćin opštinskog takmičenja u šahu.
FOTO Mozzart promo
Preko pedeset takmičara osnovnoškolskog uzrasta u kategoriji dečaka i devojčica pokušalo je da stigne do plasmana koji ih vodi u viši rang takmičenja.
Prema rečima predsednika Šahovskog kluba "Mladost" Dragana Đurđevića veliko je zadovoljstvo što se ovogodišnjem opštinskom takmičenju odazvao rekordan broj učenika. Podršku mladim šahistima pružila je i opština Surčin i Javno preduzeće za sport i rekreaciju čija direktorka Snežana Vukenović kaže da đake treba motivisati da igraju šah, jer na taj način, kroz igru i zabavu deca razvijaju koncetraaciju i intelektualne sposobnosti.
U Šahovskom klubu "Mladost" se nadaju da će ovo takmičenje doneti nove, mlade članove kluba koji će osvajati nagrade na različitim takmičenjima.
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)