DO KRAJA GODINE JOŠ 50 LIČNIH PRATILACA: Gradi se i dnevni boravak za decu sa smetnjama u razvoju u Zemunu i Barajevu
DO kraja godine će još 50 mališana sa smetnjama u razvoju u Beogradu koji čekaju na lične pratioce, moći će da računaju na ovu uslugu.
Foto: Hepi TV Printskrin
A kako navode u Sekretarijatu za socijalnu zaštitu, u toku je izrada projektne dokumentacije za izgradnju dnevnog boravka prilagođen njihovim potrebama u Zemunu.
- Danas imamo više od 500 ličnih pratilaca - kaže sekretarka Nataša Stanisavljević. - Zaposlićemo još 50. Oni su važni jer olakšavaju roditeljima, vode decu u školu, provode vreme sa njim, rade zadatke, pomažu im i vraćaju ih nazad kući.
Kako bi se unapredio njihov položaj, započinje se izgradnja i novog dnevnog boravka u Barajevu.
- U toku je i izrada projektne dokumentacije za izgradnju dnevnog boravka u Zemunu. Roditelji očekuju od nas da kada ostave svoju decu, znaju da deca na raspolaganju imaju dovoljan broj vaspitača, defektologa, negovatelja i lekara, kao i da su prostorije funkcionalne u kojim su deca sigurna i bezbedna. To je ono što jedan grad treba da pruži roditeljima dece sa smetnjama u razvoju - zaključila je Stanisavljević.
Preporučujemo
OD KUVARA DO FRIZERA: Obuke koje organizuje NSZ u skladu sa potrebama tržišta rada
23. 02. 2026. u 15:01
PRESTONICA DOBILA NOVI SIMBOL: "Beogradski sat" na Trgu republike (FOTO)
23. 02. 2026. u 12:10
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)