Uhapšen slavni brazilski fudbaler: Ronaldinju stavljene lisice na ruke u Paragvaju (FOTO/VIDEO)

Novosti online

05. 03. 2020. u 08:17

Kako su preneli tamošnji mediji, Ronaldinjo je "pao" na pasoškoj kontroli pošto je kod sebe imao lažne isprave

Ухапшен славни бразилски фудбалер: Роналдињу стављене лисице на руке у Парагвају (ФОТО/ВИДЕО)

Foto N.Paraušić

Čuveni brazilski fudbaler Ronaldinjo uhapšen je u Paragvaju zbog navodnog korišćenja lažne dokumentacije za ulazak u tu južnoameričku zemlju.

Kako javljaju svetski mediji, slavni 39-godišnjak, koji je 2002. godine osvojio Svetsko prvenstvo u fudbalu sa Brazilom, uhapšen je sinoć zajedno sa svojim bratom Robertom, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Paragvaja.

U hotelu u kojem su boravili navodno su pronađeni paragvajski pasoši sa njihovim imenima.

- Braća nisu uhapšena još, i dalje su pod istragom i treba da svedoče. Nakon toga će biti odlučeno hoće li biti uhapšeni ili ne - izjavio je paragvajski Ministar policije Euklid Asevedo za ESPN Brazil u sredu uveče.

Ronaldinjo je trenutno bez brazilskog pasoša zbog ekološke kazne koju je dobio 2018. godine. Prošle godine u maju Vrhovni sud Brazila potvrdio je odluku nižeg suda da bivšem reprezentativcu i svojevremeno jednom od najboljih fudbalera sveta Ronaldinju i njegovom bratu Asisu Moreiri budu oduzeti pasoši.

U obrazloženju odluke se navodi da Ronaldinju ne može da se dozvoli izlazak iz zemlje sve dok se ne okonča sudski postupak koji se protiv njega vodi zbog "kriminalne delatnosti protiv životne sredine", preneo je tada AP.

— Football Tweet (@Football__Tweet) March 5, 2020

Ronaldinjo je osuđen da plati kaznu od 2,1 milion dolara, a pošto to nije uradio, u novembru 2018. godine mu je oduzet pasoš odlukom nižeg suda.

Bivši as Barselone osuđen je zbog toga što je bez dozvole lokalnog Ministarstva za zaštitu životne sredine na reci Gvaiba u Porto Alegreu izgradio platformu za pecanje i sidrište za čamce.


Ronaldinjo je imao sjajnu fudbalsku karijeru, propraćenu individualnim i timskim nagradama. Sa Brazilom je osvojio Svetsko prvenstvo 2002. godine u Japanu i Južnoj Koreji i Kopa Amerika 1999, a u vitrinama ima i Ligu šampiona (sa Barselonom 2006. godine), Primeru, Seriju A (sa Milanom) i Kopa Libertadores. Bio je osvajač Zlatne lopte 2005. godine, i najbolji igrač u izboru FIFA, te i godine ranije.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (10)

Sony

05.03.2020. 08:57

Zbog platforme za pecanje i sidrišta za čamce? Nije njima do životne sredine ne sredine nego do njegovih para.

Nele

05.03.2020. 09:22

Dakle i Brazil ima ozbiljnije zakone od nas.Zbog sidrista za pecanje sudski postupak i oduzimanje pasosa.A kod nas stotine kilometara reka unisteno stavljanjem u cevi da par ljudi stavi enormne pare u dzep i nikome nista.

Bgd

05.03.2020. 10:34

@Nele - S druge strane, spalili su pola prašume u Amazoniji i to je sasvim ok? Korupcija i kriminal, gore nego kod nas. Da je uplatio "naknadu" nekom lokalnom moćniku svega ovoga ne bi bilo...

veselnik

05.03.2020. 10:37

@penzioner - "Bivši as Barselone osuđen je zbog toga što je bez dozvole lokalnog Ministarstva za zaštitu životne sredine na reci Gvaiba u Porto Alegreu izgradio platformu za pecanje i sidrište za čamce." Ne ceka nista ni njega, ni sinove, pa imaju septicke jame, ne zagadjuju Savu! A kod nas zakoni ni ne vaze za one na vlasti... Jedva cekam da procitam kako ce (smesno) opravdati i poreklo te imovine, po novom "zakonu" u ovoj drzavi.

Petar

05.03.2020. 10:05

Pa jel uhapsen onda ili nije? Vi pišete da je uhapsen a ministar policije kaze da ce tek odluciti o tome