Amerikanci nikako da prihvate Đokovićev uspeh: Novak nabija rekorde pobeđujući starce

Novosti online

08. 02. 2020. u 16:50

Toni Kornhajzer, iskusni novinar ESPN, smatra da Novak Đoković neće biti najbolji teniser svih vremena

Американци никако да прихвате Ђоковићев успех: Новак набија рекорде побеђујући старце

Toni Kornhajzer, iskusni novinar ESPN, smatra da Novak Đoković neće biti najbolji teniser svih vremena.

Kornhajzer vodi šou "Pardon The Interruption" na ESPN i zajedno sa Majklom Vilbonom je pričao o tituli "GOAT", odnosno o tome ko će biti najbolji teniser svih vremena.

Vilbon smatra da Đoković ima velike šanse ako prestigne Federera i Nadala po broju titula na Grend slemovima, međutim Kornhajzer je pronašao "novi način" računanja GOAT-a.

"Da li te sada Novak Đoković tera da promeniš mišljenje u vezi toga ko će biti najbolji teniser svih vremena?", upitao je Vilbon.

"Ne, ne tera me", kratko mu je odgovorio iskusni novinar.

Kornhajzer otkriva i zašto to nije slučaj.

"Đoković ima 17 Grend slem titula, Federer 20, a Nadal 19. Ako ste teniser, znate da su najvažniji Grend slemovi Vimbldon i US open. Rolan Garos je na trećem mestu, a Australijan open na četvrtom", kaže i dodaje:

"Đoković ima osam titula na Australijan openu i ukupno osam na US openu i Vimbldonu. Federer ima čak 13 kombinovano na Otvorenom prvenstvu SAD i Velike Britanije. Tako da je to prilično jasno".

Poznato je da je Vimbldon najprestižniji Grend slem, ali reći da je Australijan open na poslednjem mestu je, u najmanju ruku, neodgovorno.

U poređenju, nagradni fond na AO je 48,8 miliona dolara, na Rolan Garosu 48, Vimbldonu 40,7, dok je na US openu 53 miliona dolara.

Kornhajzer, koji ima 71 godinu, imao je još jedan argument zašto Đoković neće biti GOAT.

"Đoković 'nabija' svoje rekorde tako što pobeđuje starce ('old men' prim.aut) kao što su Nadal i Federer, zato što nema sjajnih mladih igrača. Tako da ne, ne menjam svoje mišljenje", ističe iskusni novinar ESPN.

Majkl Vilbon nije mogao da veruje šta priča njegov kolega i ovakav komentar je prokomentarisao kao "najsmešnijim argumentom koji je ikada čuo".

"Užasan ti je argument. Koliko Federer ima titula na Vimbldonu?", upitao je Vilbon.

"Da, Vimbldon je najveći turnir", dodaje Kornhajzer.

"Ja sam mislio da je US open isto tako veliki. Moja poenta je da svaki od trojice ima jedan Grend slem na kojem je dominantan. Nadal ima Rolan Garos", kaže Vilbon i zaključuje:

"Tako da, ako Đoković osvoji 22 ili 23 Grend slema i ako bude imao više od Federera i Nadala, ti i ostali tvog mišljenja moraće da promene stav".

Izvor: B92

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (14)

Suomynona

08.02.2020. 17:35

Ako se obojica slazu onda nema dalje diskusije i programa sto je cilj emisije. To je TV biznis...pricaj nesto da zadrzis publiku.

Nebojša

08.02.2020. 17:54

Ma moze on da senapase i Novaku i svima nama,.... Ovo odslikava mrznju zapaxa prema Srbina... Novak jr car i najbolji svih vremena.

Avram

08.02.2020. 18:10

Ovom starcu kavez se zaljuljao od bolesne sujete,pakosti,mrznje,licemerja i nedostatka reaolnosti. Za zaljenje je covek koji druge omalovazava da bi se dobro osecao. Nije on kriv zbog toga,to mu je nametnuto od rodjenja.On je samo jos jedan ograniceni kauboj.

Ako je Dominik Tim "starac"...

08.02.2020. 18:35

...onda sam ja traktor!Jos ce,da bi dokazali da su u pravu,penzionisati Tima,o svom trosku!To samo dokazuje,kako oni gledaju na ostali svet.Nije ni cudo...Ostalo je to u krvi,i nema teorije,da ce se izbrisati...Vekovno drzanje robova,uslo je i gene.Oni na nas sitne,gledaju,kao na nuzno zlo.Tesko onima,koji veruju,da ih ovi vole.Gorko ce se kajati,toj svojoj gresci,kad dodje dan.Zamislite,da oni pocnu,posto nema viza,da se doseljavaju u Crnu Goru?Za pet,deset godina,i predsednik je Henri Dzonson!

Simon

08.02.2020. 19:12

Ma koga zanimaju lupetanja pojedinih novinara i njihovi svakog dana izmisljeni kriteriji.Brojevi,brojevi ce pokazati tko ima najvise bodova na svetskoj ranglisti i tko je osvojio najvise grand slemovi.Sve ostalo su subjektivna naklapanja.Koliko se daleko ide sa naklapanjima evo ce se analizirati i godine starosti protivnika.Kakve gluposti?!

Hm

08.02.2020. 20:20

Kad iz čoveka izbijaju zlo, sujeta i ljubomora.. Nole, prestigni ih, molim te, pa nek pocrkaju ta zapadnjačka licemerna čičišta.

СЕРБ

08.02.2020. 21:12

Тони Корнхајзер је етнички Немац. Та атавистичка германска мржња према Србима зацементирана је на комплексима ниже вредности које су им "набијали" током историје прво наши даљи преци "Лужички Срби", а потом наши ближи и ми сами данас, "Далматински Срби", како су нас звали Грци током читавог средњег века - великим војничким победама. Велику тугу у срцима Немаца изазива име Новака Ђоковића. Заслужили су то, и још горе, имајући у виду наше историјско искуство са тим малим народом.

Шатор

08.02.2020. 22:14

Исти је кад је био у најбољим годинама набијао ГС против тада премладог Нолета. Али нациста остаје нациста... а зна се како је требало са нацистима и 45' па би данас био мир у свијету...