Crvena zvezda novu sezonu u Evroligi počinje iz Istanbula

Tanjug

sreda, 24. 06. 2020. u 12:43

Црвена звезда нову сезону у Евролиги почиње из Истанбула

Ilustracija foto: Depositphotos

Elitno košarkaško takmičenje objavilo je raspored utakmica u sezoni 2020/2021
Košarkaši Crvene zvezde prvi meč u Evroligi sledeće sezone igraće protiv turskog Fenerbahčea u Istanbulu, objavlila je Evroliga. Sezonu u najjačem košarkaškom takmičenju u Evropi 1. oktobra otvoriće Efes i Zenit, dok će ekipa Saše Obradovića dan kasnije gostovati Fenerbahčeu.


U drugom kolu sedam dana kasnije, crveno-beli će dočekati Baskoniju, a i u narednoj rundi biće domaćin Žalgirisu.


U četvrtoj utakmici rival će joj biti Asvel, dok će u petom meču sezone CSKA gostovati u prestonici Srbije.


Potom slede susreti sa Himkijem i Bajernom na strani, u sedmom kolu ugostiće Real, nakon čega dolaze dva duela na gostujućem parketu sa Armanijem i Barselonom.



Kompletan raspored odigravanja utakmica u takmičarskoj sezoni 2020-2021 (EVROLIGA):


EVROLIGA 2020-2021


1.KOLO: Fenerbahče – Crvena zvezda mts (01. oktobar)

2. KOLO: Crvena zvezda mts – Baskonia (09. oktobar)

3. KOLO: Crvena zvezda mts – Žalgiris Kaunas (13. oktobar)

4. KOLO: ASVEL Lion – Crvena zvezda mts (15. oktobar)

5. KOLO: Crvena zvezda mts – CSKA Moskva (22. oktobar)

6. KOLO: Himki Moskva – Crvena zvezda mts (30. oktobar)

7. KOLO: Bajern Mihnen – Crvena zvezda (6. novembar)

8. KOLO: Crvena zvezda mts – Real Madrid (13. novembar)

9. KOLO: Armani – Crvena zvezda mts – Baskonija (18. novembar)

10. KOLO: Barselona – Crvena zvezda mts (20. novembar)

11. KOLO: Crvena zvezda mts – Anadolu EFES (26. novembar)

12. KOLO: Makabi Foks– Crvena zvezda mts (03. decembar)

13. KOLO: Crvena zvezda mts – Olimpijakos(10. decembar)

14. KOLO: Crvena zvezda mts – ALBA Berlin (15. decembar)

15. KOLO: Crvena zvezda mts – Valensija(18. decembar)

16. KOLO: Zenit St Peterburg – Crvena zvezda mts (22. decembar)

17. KOLO: Crvena zvezda mts – Panatinaikos (30. decembar)


2021. GODINA (DRUGI DEO LIGE)

18. KOLO: Crvena zvezda mts – Fenerbahče Beko (07. Januar 2021.)

19. KOLO: Real Madrid – Crvena zvezda mts (13. Januar 2021.)

20. KOLO: Valensia Basket – Crvena zvezda mts (15. Januar 2021.)

21. KOLO: Crvena zvezda mts – FC Barselona(22. januar 2021.)

22. KOLO: Anadolu EFES – Crvena zvezda mts (26. januar 2021.)

23. KOLO: Crvena zvezda mts – ASVEL (29. januar 2021)

24. KOLO: Žalgiris Kaunas – Crvena zvezda mts (4. februar 2021.)

25. KOLO: Crvena zvezda mts – Zenit (19. februar 2021.)

26. KOLO: Baskonija – Crvena zvezda mts (26. februar 2021.)

27. KOLO: Crvena zvezda mts – Bajern(02. mart 2021.)

28. KOLO: Olimpijaos – Crvena zvezda mts (05. mart 2021.)

29. KOLO: Crvena zvezda mts – Himki (11.mart 2021.)

30. KOLO: Panatinaikos – Crvena zvezda mts (19. mart 2021.)

31. KOLO: CSKA – Crvena zvezda mts (25.mart 2021)

32. KOLO: Crvena zvezda mts – Armani (30.mart 2021)

33. KOLO: Crvena zvezda mts – MakabiFoks (01.april 2021.)

34. KOLO: ALBA – Crvena zvezda mts (09.april 2021.)


Nakon prvog dela, takmičenje nastavlja 8 prvoplasiranih klubova, koji će formirati 4 četvrtfinalna para koji će se boriti za završni turnir.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije