Sa Lorencom na armiju: Pitanje je koliko Zvezda i sa Braunom može u Moskvi
18. 12. 2019. u 08:10
Pred današnju utakmicu 14. kola Evrolige protiv CSKA u Moskvi (18.00), teško je reći da li postoji mogućnost za iskorak
Najbolji igrač Zvezde Lorenco Braun Foto N. Paraušić
KORAKnapred, nazad dva. U ovom kratkom opisu Zvezdine sezone, prethodne nedelje srpski šampion koračao je unatrag (porazi od Baskonije i Zadra). Pred današnju utakmicu 14. kola Evrolige protiv CSKA u Moskvi (18.00), teško je reći da li postoji mogućnost za iskorak. Povoljna okolnost je vest da je u Rusiju otputovao i Lorenco Braun, a trener Dragan Šakota odlučiće pred meč da li je prvi plejmejker sposoban za igru pet dana posle povrede skočnog zgloba.
- CSKA je prvak Evrope, nema velike razlike u odnosu na tim iz prošle sezone - kaže Šakota. - Po rezultatima, može da se kaže da su trenutno slabiji, ali to ne znači da neće dosegnuti formu iz prošle godine kada su bili najbolji na fajnal-foru. Analizirajući igru, to je ekipa koja u nekim momentima igra odbranu i napad gotovo perfektno i predstavlja model ostalim timovima kako se to radi. Sigurno nam neće biti lako, ali ćemo probati da im otežamo posao.
"Armejci" su tri puta poraženi u poslednjih pet evroligaških utakmica, u prethodnom kolu položili su oružje pred Makabijem u Tel Avivu.
- Kada je Evroliga u pitanju, motiv je uvek tu. Tako bi trebalo da bude i u ABA ligi - još jednom kapiten Branko Lazić podseća saigrače na prioritete. - Idemo u Moskvu da popravimo utisak iz meča sa Zadrom, nadam se da ćemo se konačno dozvati pameti, jer je stanje alarmantno što se tiče igre i nekih rezultata. Dakle, prva želja je da odigramo kako treba da igramo i, ako se ukaže prilika, da je iskoristimo za pobedu. CSKA je redovan učesnik fajnal-fora, aktuelni šampion, prepun izvanrednih pojedinaca. Uz to, igra na domaćem terenu. I ovaj meč dolazi u nezgodnom trenutku. Moramo da odigramo snažnu, pametnu i timsku odbranu, kako bismo imali čemu da se nadamo.
Crveno-beli se vraćaju iz Moskve u četvrtak po podne, a već u petak sastaju se sa Olimpijakosom u "Štark areni" (19.00).
SKOR 6:1 ZA CSKA
DANAŠNjI duel Zvezde i CSKA biće njihov osmi u ovom formatu Evrolige. Moskovski "armejci" trenutno vode 6:1 u pobedama, jedini trijumf crveno-beli su ostvarili 29. decembra 2016. godine, kada su slavili 78:67 u prepunoj "Štark areni".
Marko
18.12.2019. 08:42
Sa Lorencom još i nekako, bez njega apsolutna 0.
Sa njim i bez njega ne gine nam poraz.
Komentari (1)