MINULA fudbalska jesen donela je rekord u srpskom superligaškom karavanu, u kojem je za 20 kola na 160 utakmica postignuto 425 golova, u proseku 2,71 po meču, što je najviše do sada.

Klubovi su odigrali po 10 mečeva kao domaćini i toliko kao gosti, a Crvena zvezda je bez premca - kao domaćin dobila svih 10 utakmica sa gol-razlikom 25:6, a kao gost upisala osam pobeda, remi i poraz (20:7).

Izdvojila su se trojica strelaca sa po 11 pogodaka - Nenad Lukić (TSC), Nikola Petković (Javor) i Umar Sadik (Partizan).

Kako precizno beleži Branislav Trajanovski, statističar iz Novog Sada, najbolji domaćin posle šampiona Srbije je Čukarički, koji je na Banovom brdu zabeležio devet pobeda i remi, primio svega tri, a postigao 14 golova.

Kad je u pitanju gol diferencija, najuspešniji je Partizan, 49:16 u ukupnom skoru, i ujedno najefikasniji sa 2,45 golova po utakmici, dok je Crvena zvezda zabeležila 45:13, uz 2,25 golova po meču.

Što se odbrane tiče, crveno-beli su bez premca, sa 0,65 primljenih golova, Partizan je na drugom mestu sa 0,8. Zvezda najviše golova daje od 31. do 45. minuta (deset pogodaka), dok je Partizan najefikasniji od 16. do 30. minuta sa 11 golova.

Zanimljivo je da je trećeplasirana Vojvodina postizala 1,7 golova po utakmici, primala 0,95 i da je najefikasnija u periodu igre od 16. do 30 minuta, kada su njeni napadači osam puta pogodili cilj.

Najmanje uspeha na domaćem terenu imala je Mačva, koja je na svom terenu upisala samo jednu pobedu, tri remija i šest poraza, uz gol-razliku 5:11, dok je najneuspešniji gost Rad, sa svih 10 poraza i gol-razlikom 3:27.

Na svim utakmicama postizani su golovi u svim minutima igre, osim u 20., a strelci su bili najprecizniji u 83., kada je postignuto 10 golova.

"MINIMALAC" NAJČEŠĆA POBEDA

NAJČEŠĆI rezultat je bio 1:0, čak 32 puta, zatim 2:1 (31) i 2:0 (27). Najubedljiviju pobedu ostvario je niški Radnički u Ivanjici, 7:0, a najviše golova postiguto je na utakmici Partizan - Javor 6:2.

Remijem je završeno 27 utakmica - bez golova šest puta, 1:1 (devet), 2:2 (deset) i 3:3 (dva). Postignuto je devet autogolova.

U NADOKNADI 17 GOLOVA

OD 1. do 15. minuta postignuta su 62 gola, od 16. do 30. minuta 66 golova (65 + jedan autogol), od 31. do 45. minuta 58 golova (56 + 2 autogola) i u nadoknadi prvog poluvremena četiri.

U drugom poluvremenu od 46. do 60. minuta postignuto je 66 golova (62+4), od 61. do 75. minuta 74 (73+1) i od 76. do 90. minuta 73 gola. U nadoknadi utakmica dato je 17 golova.