NOVA PROVOKACIJA: Natpis OVK ispisan na saobraćajnoj tabli na ulazu u Gračanicu!
Na SAOBRAĆAJNOM putokazu za naselje Kišnica pored Gračanice, crvenom bojom danas je neko ispisao UČK (OVK) i prefarbao naziv na srpskom jeziku - Kišnica.
Foto: EPA
Ova tabla se nalazi nedaleko od bilborda koji je nedavno uklonjen, na kojem je bio istaknut amblem OVK, što je uznemirilo srpsko stanovništvo u opštini Gračanica.
Postavljanje bilborda podiglo je tenzije u Gračanici nakon čega su usledili incidenti, kamenovanje i vređanja porodice Trajković iz Kišnice i pokušaj paljenja srpske zastave kod spomenika Milošu Obiliću u Gračanici.
(Kosovo onlajn)
Preporučujemo
ANTE PRKAČIN HVALI SRPSKOG PREDSEDNIKA: Vučić maestralno vodi spoljnu politiku Srbije
02. 07. 2026. u 20:41
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
ŽENA PODMETNULA BOMBU: Šok otkriće o napadu na ukrajinskog oligarha (VIDEO)
NA SNIMCIMA se vidi osumnjičena sa velikim crnim šeširom, crnim prslukom preko bele odeće i belim sportskim patikama.
02. 07. 2026. u 21:58
Komentari (0)