O SARADNJI SRBIJE I CENTRALNOAFRIČKE REPUBLIKE: Đurić razgovarao sa Baipo Temon
MINISTAR spoljnih poslova Srbije Marko Đurić razgovarao je danas telefonom sa ministarkom spoljnih poslova Frankofonije i dijaspore Centralnoafričke Republike Silvi Baipo Temon o daljem unapređenju i produbljivanju saradnje dve zemlje, saopštilo je danas Ministarstvo spoljnih poslova.
Foto: Tanjug
Đurić je Baipo Temon poručio da Srbija ponosno neguje više od šest decenija dugo prijateljstvo sa Centralnoafričkom Republikom, navodeći da je ono začeto još u doba nastanka Pokreta nesvrstanih zemalja a da je utemeljeno na dobrim ličnim odnosima nekadašnjeg predsednika SFR Jugoslavije Josipa Broza Tita i bivšeg predsednika Centralnoafričke Republike Žan-Bedela Bokase.
"Prošlogodišnja poseta predsednika Centralnoafričke Republike Fosten-Arkanža Tuadere u godini jubileja u našim diplomatskim odnosima predstavljala je dodatnu potvrdu istorijskih veza naših naroda, kao i obostrane opredeljenosti ka intenziviranju političkog dijaloga i razmeni poseta na najvišem i visokom nivou u budućnosti", rekao je Đurić.
Izrazio je spremnost i otvorenost Srbije za dalje unapređenje i produbljivanje saradnje sa tom državom, u svim oblastima od zajedničkog interesa.
U tom kontekstu, Đurić je naveo da je predstojeća specijalizovana izložba Ekspo, koja će se održati 2027. godine u Beogradu, sjajna prilika za bliže povezivanje dve zemlje u cilju iznalaženja novih načina za dalji razvoj odnosa.
Đurić je poručio da će Srbija sa velikim zadovoljstvom ukazati gostoprimstvo prijateljima iz Centralnoafričke Republike.
Preporučujemo
HVALA, SRBIJO! Predsednik objavio neverovatan snimak iz Beogradske arene (VIDEO)
21. 03. 2026. u 19:20
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)