VUČIĆ SA DELEGACIJOM MMF-a: Ovo su bile teme sastanka
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić sastao se sa delegacijom Međunarodnog monetarnog fonda koju predvodi šef misije u Srbiji Donal Mekgetigen.
Foto: Instagram/buducnostsrbijeav
- Sa delegacijom MMF o najbitnijim pitanjima naše saradnje, projekcijama za predstojeći period, analizama rizika i kretanjima na tržištu, kao i o očekivanom prilivu stranih direktnih investicija i fiskalnoj disciplini. Razgovarali smo i o ekonomskim reformama, strateškim planovima za dalji razvoj naše zemlje i jačanju saradnje između Srbije i MMF-a. Istakao sam odlične rezultate postignute u prethodnom periodu, posebno u pogledu pada inflacije i mera u pogledu kontrole inflatornih udara, jačanja tržišta rada i nikad većih rezervi koje su nam danas na raspolaganju. Ocenio sam da je Srbija, kroz ozbiljne mere i dobra predviđanja, zabeležila snažan rast uprkos energetskoj krizi, kao i da nastavlja da ulaže u neophodnu infrastrukturu i druge kapitalne projekte, kako bi dodatno pospešila priliv novih investicija. Razmenili smo mišljenja i o izazovima sa kojima se Srbija, kao i većina sveta, suočava u trenutnim ekonomskim okolnostima. Zahvalio sam MMF-u na podršci naporima naše zemlje u cilju stvaranja dobrog investicionog okruženja, kao i na preporukama za dalje jačanje fiskalne stabilnosti - objavio je predsednik na Instagramu.
- Istakao sam da, uzimajući u obzir tekuću dinamiku privredne aktivnosti i očekivanja do kraja godine, ostajemo pri proceni rasta od 3,8%, kao i da planiramo još snažniji rast u narednim godinama. Razmenili smo mišljenja i o daljim merama i koracima za očuvanje makroekonomske i finansijske stabilnosti, jačanje otpornosti privrede i reformi u domaćem energetskom sektoru. U tom kontekstu, naglasio sam da je snaženje saradnje između naše zemlje i MMF-a od velikog značaja za ekonomski napredak Srbije i osiguranje stabilnosti, kao i da Srbija ostaje posvećena otvorenoj i konstruktivnoj razmeni sa MMF-om, kao jednoj od najuglednijih globalnih finansijskih institucija - zaključio je Vučić.
Preporučujemo
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (27)