"POZIVAJU NA LIKVIDACIJU" Vučević o pretnjama Vučiću: Nije za potcenjivanje
PREDSEDNIK Vlade Srbije Miloš Vučević izjavio je danas da on ne bi potcenjivao konstantne pretnje predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i naveo je da postoji serija napada gde se praktično poziva ne na političku smenu, već na fizičku likvidaciju predsednika države i njegove porodice.
Foto: Novosti
- Kada kažemo da se to dešava, onda oni kažu da je to napad na nezavisne medije, na opoziciju, na intelektualce. Klasična zamena teza - rekao je on odgovarajući na pitanja novinara posle današnje sednice Socijalno-ekonomskog saveta.
Dodao je da ta situacija liči na onu kada bi nekome nasilnik u restoranu udario šamar, a on hteo da se odbrani, što bi se kvalifikovalo kao vrhunac nasilja jer se taj neko brani.
Prema njegovim rečima, svakoga dana se od političkih protivnika čuje da decidno kažu da ne mogu da Vučića politički pobede i da bi onda trebalo da ga proteraju, ubiju, vešaju.
- Govore da je i Čaušesku leteo helikopterom pred kraj. Ističu sve aluzije na one koji su pogubljeni, ubijeni i proterani, oterani u kazamate. I kada to postavite kao činjenične dokaze, oni kažu, e, ovo je sad autokratija, ovo je ugrožavanje slobode medija ili govora - rekao je Vučević.
Ocenio je da se nad Aleksandrom Vučićem konstantno sprovodi dehumanizacija, delegitimizacija i kriminalizacija i dodao da je reč o precizno osmišljenoj kampanji.
Istakao je da su pretnje opasne i da nisu za potcenjivanje i dodao da su isto tako mislili da ne može u Slovačkoj da se puca na premijera, Tramp je mislio da nije ugrožen i slično.
- To su mnogo ozbiljne stvari da bi im se olako pristupalo. Ali imam pitanje, zašto neko iz druge države finansira politički aktivizam u drugoj suverenoj državi - rekao je Vučević.
BONUS VIDEO: SKANDAL: Šolakova N1 pozvala u emisiju ustašu Piculu da uživo vređa i napada Srbiju i Vučića
Preporučujemo
POVEĆANjE MINIMALCA 13,7 POSTO: Po prvi put minimalna zarada pokriva minimalnu potrošačku korpu (VIDEO)
28. 08. 2024. u 09:08 >> 10:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
22. 07. 2026. u 11:46 >> 23:04
Komentari (17)