UKRAJINKA POZIVA NA MAJDAN U BEOGRADU: Hoće krvavi prevrat u Srbiji - "Da biće poginulih, možda čak i više od stotine"

Новости онлине

13. 05. 2023. u 22:07

UKRAJINSKA Irina Sjeidhanova, koja se predstavlja kao novinarka, pravnica i blogerka, i aktivna je na Tviteru gde objavljuje uglavnom na (iskvarenom) srpskom jeziku, pozvala je građane Srbije da nasilno svrgnu vlast, kao što su to Ukrajinci uradili na Majdanu.

УКРАЈИНКА ПОЗИВА НА МАЈДАН У БЕОГРАДУ: Хоће крвави преврат у Србији - Да биће погинулих, можда чак и више од стотине

Foto: Profimedia/Jutjub/K1 Televizija

- Ako stvarno hoćete da skinete svoju vladu, koja vam ne odgovara, vi znate šta mora da se uradi. Da, biće poginulih, možda čak i više od stotine, kao u Kijevu 2014-te. ALI SLOBODA NIKAD NIJE BESPLATNA. Srećno svima ko želi promene za lepu Srbiju - napisala je ona na Tviteru.

Kada su joj korisnici Tvitera skrenuli pažnju da poziva na nasilje, ona je rekla da će oni koji su to tako shvatili zauvek živeti pod diktaturom.

- Imali ste pre par godina protesti. Imali i belorusi 2020te. Jel je cilj postignut? Majstori ste samo druge da sudite. Ali smo jedini ko je uspeo - navodi ona.

Na ukrajinskom Majdanu, koji se može smatrati uvodom u trenutne krvave događaje u toj zemlji, smenjen je predsednik Viktor Janukovič (što je protivno Ustavu Ukrajine), a potom je Rusija anektirala Krim.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (137)

Vaseljenski patrijarh Vartolomej I i predsednik kompanije Tasyapı Emrulah Turanli: Vizija koja povezuje Istanbul i Srbiju