VUČIĆ POZVAO MLADE MOMKE DA SE PRIJAVE: Osnovna plata za specijalne jedinice će biti 220.000 dinara
- Naša vojska mora biti jača, neuporedivo je snažnija nego pre ali mora biti jača, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić govoreći o finansiranju Vojske Srbije.
Printscreen
-Razgovarali smo s ministrom Malim i premijerkom Brnabić kako da izdvojimo novac a da nikog ne oštetimo i uložimo da povećamo znatno borbenu gotovost, to je veliki novac - rekao je Vučić naglasivši da ćemo od domaće industrije u 2024. kupiti 200 komada našeg teškog oruđa – miloše, haubice, ognjevi…
O konkursu za Vojsku
- Osnovna plata biće 220.000 dinara, i za tenkiste, i za specijalce... Pozivam mlade momke da se prijave za konkurs. Mislim da je veliki broj upita stigao - navodi predsednik i dodaje da moramo "da imamo dobru vojsku, kao garant odbrane suvereniteta".
- Sve druge države ulažu ogromne novce u vojsku - kaže Vučić.
- Svako od njih će primati preko 250.000 dinara, sa dežurstvima i ostalim - kaže Vučić i dodaje da "niko neće moći da opstane ako nema snažnu vojsku".
Predsednik Vučić je u razgovoru sa srpskim proizvođačima apelovao na njih da kupe pet puta više materijala nego što ime je potrebno, jer se svet strahovito naoružava.
- Svi očekuju, a i ja, dodatni razvoj problema narednih dana, nedelja - kaže Vučić.
Kako kaže, moramo da imamo najbolju i najsnažniju vojsku, inače nas ništa sačuvati neće.
- Sad Krušik ima posla, nema ko neće da kupuje. Naše je da prodajemo - navodi predsednik.
Preporučujemo
VUČIĆ: Veliko interesovanje za domaće oružje na sajmu u Abu Dabiju
20. 02. 2023. u 11:03
VUČIĆ NA SAJMU U ABU DABIJU: Krenula je opšta trka u naoružavanju - ulažemo veliki novac u vojsku (VIDEO)
20. 02. 2023. u 10:21 >> 11:20
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (239)