NA KiM SE LOMI SUDBINA BALKANA: Miroslav Perišić, direktor Arhiva Srbije, o krizi na Kosmetu

В. Н.

27. 12. 2022. u 08:01

ZAOŠTRAVANjE situacije na Kosovu i Metohiji i besprizorni potezi prištinskih vlasti uz sadejstvo vodećih članica EU vode ka još jednom progonu Srba, smatra Miroslav Perišić, direktor Arhiva Srbije.

НА КиМ СЕ ЛОМИ СУДБИНА БАЛКАНА: Мирослав Перишић, директор Архива Србије, о кризи на Космету

Foto A. Stevanović

-Na delu je pokušaj vodećih članica Evropske unije da omoguće još jedan progon Srba, kao što su to činili devedesetih u Hrvatskoj, a ovog puta ponovo na Kosovu i Metohiji. Politika EU prema Kosovu deo je politike poništavanja i slamanja pravnih sistema u svetu. Na Kosovu se lomi sudbina Balkana, kao i dugoročna sudbina Evrope. EU vode ljudi koji nemaju elementarna istorijska znanja, a to se uvek završava loše po sve. Verujem u državu Srbiju i da će zaštiti živote Srba na Kosovu. Arhivska dokumenta otkrivaju da u politici Albanaca s Kosova nema ničeg novog. Ista ideja, iste metode, ista praksa.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

BOG ME SPASIO NAJGOREG: Autobus visio nad liticom, Bosiljčić umalo stradao na veliki praznik - Veliku Gospojinu slavim kao drugi rođendan