LIDER SRPSKE NAPREDNE PARTIJE PORUČIO: "Vučićeva politika o KiM je jedina realna"
LIDER Srpske narodne partije, dr Nenad Popović, izjavio je da u potpunosti podržava predlog predsednika Republike Srbije, g. Aleksandra Vučića, da se na osnovu Rezolucije 1244 Saveta Bezbednosti UN zahteva povratak hiljadu pripadnika srpske vojske i policije na KiM.
Foto Tanjug
- U atmosferi terora koji nad srpskim narodom sprovodi osvedočeni srbomrzac i
progona je dolazak naših snaga bezbednosti u južnu srpsku pokrajinu - istakao je Popović.
On je upozorio da Kurti bezočno i drsko krši briselski sporazum, i ismeva njegove
predstavnici zapadnih zemalja to nemo i bez reakcije posmatraju, Kurti svojim bezumnim
akcijama protiv našeg naroda preti da uruši mir u regionu.
- Suočena sa ovim Kurtijevim bezumljem i ćutanjem zemalja koje podržavaju tu lažnu
državu, Srbija je morala da reaguje zahtevom da naš vojnik i naš policajac garantuju
bezbednost Srbima, a ne albanski NATO vojnik koji se smeje dok hapsi naše ljude u
manastiru Hoča - dodao je Popović.
On je istakao da je važno podržati državnu politiku koju je izneo predsednik Vučić, jer
je ona jedina realna, a pred nama su dani pritisaka, pretnji i ucena.
- U ovim teškim vremenima za Srbiju, bilo kakva kosovska politika koja za svoje
zapadnih sila koje nam prete, samo bi bila u funkciji spoljnih faktora koji žele da
izazovu podelu u srpskom narodu u ovom najvažnijem državnom pitanju.
- Danas, kada nam se najavljuju dolasci raznih zapadnih delegacija koje će pred nas
postavljati zahteve da priznamo nezavisnost tzv. Kosova, i koje će nam pretiti ako to odbijemo,najpotrebnije je da budemo složni, realni, mudri i strpljivi. Moramo biti odlučni da branimo naše neotuđivo pravo na KiM, i da u ovom globalnom sukobu ostanemo slobodni i nezavisni - zaključio je predsednik Srpske narodne partije
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)