VAŽAN SASTANAK PREDSEDNIKA: Vučić danas sa Ursulom fon der Lajen

Biljana Ristivojević

28. 10. 2022. u 08:44

PREDSEDNIK Aleksandar Vučić ugostiće danas predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen, koja boravi u poseti Zapadnom Balkanu.

ВАЖАН САСТАНАК ПРЕДСЕДНИКА: Вучић данас са Урсулом фон дер Лајен

Foto: Tanjug

Vučić će predsednicu Evropske komisije dočekati na niškom aerodromu "Konstantin Veliki", a zatim će zajedno obići radove na izgradnji gasnog interkonektora Srbija - Bugarska.

Nakon obilaska radova, predviđeno je obraćanje dvoje zvaničnika, najavila je pres-služba predsednika Republike.

Sastanak Vučića i Fon der Lajenove biće održan kasnije posle podne u Beogradu.

Predsednica EK je zapadnobalkansku turneju započela posetom Severnoj Makedoniji, odakle je poručila da je Evropska unija pripremila paket podrške za ceo Zapadni Balkan kako bi mu pomogla u suočavanju sa energetskom krizom. Nakon Skoplja, Fon der Lajenova je juče boravila u Prištini, a zatim je otišla u Tiranu. Iz Beograda će danas otići u Sarajevo, a posetu regionu završava sutra u Podgorici.

BONUS VIDEO: VUČIĆ PODSETIO NA REČI ŽIVOJINA MIŠIĆA: To su dobre vesti, sad ne možemo da promašimo
 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (24)

SLUČAJNO SAM SAZNAO DA IMAM LEUKEMIJU : Bivšem voditelju Pinka život se preko noći okrenuo