PETKOVIĆ O SITUACIJI NA KiM: Kurti i Osmani direktno pokušavaju da naruše mir
BEOGRAD, 1. mart- Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković saopštio je danas da premijer i predsednica privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti i Vjosa Osmani potezima i neodgovornim, provokativnim izjavama direktno pokušavaju da naruše teško stečeni mir koji se održava samo zato što Beograd i Srbi sa KiM postupaju odgovorno i ne nasedaju na svakodnevne provokacije.
Foto: Tanjug
-Da se Osmanijeva i Kurti pitaju, koji odbijaju svaki dijalog i kompromis, Balkan bi ponovo bio bure baruta, ali je zato predsednik Srbije Aleksandar Vučić tu da čuva mir kao najveću svetinju i vrednost- naveo je Petković u saopštenju.
Petković je istakao da je Vučić najznačajniji garant mira i stabilnosti u regionu zapadnog Balkana, ali -to su reči koje Vjosa Osmani očigledno ne razume-.
Prema njegovim rečima, Vučićevu odgovornu politiku i čvrstu opredeljenost za poštovanje međunarodnog prava i principa prepoznaju i priznaju svi međunarodni partneri, ali "to su opet pojmovi čiju suštinu Osmanijeva ne razume".
-Takav stav nije iznenađujući kada Priština svakodnevno, više od dve decenije, ruši međunarodno pravo, zvecka oružjem i svojim protivpravnim i jednostranim akcijama destabilizuje region i ugrožava egzistenciju Srba na prostoru Kosova i Metohije- zaključio je direktor Kancelarije za KiM.
BONUS VIDEO: MIKA ALEKSIĆ STIGAO U SUD: Danas novo ročište na suđenju reditelju optuženom za silovanje
Preporučujemo
ALBANCI PRAVE BAZU NA BRNjAKU Vučić: Obavešten je KFOR, pomno pratimo situaciju
27. 02. 2022. u 11:23
POSLE MIRAŠA, REAGOVALA I PRIŠTINA: Jednoglasno odobrene sankcije Rusiji
25. 02. 2022. u 12:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
21. 07. 2026. u 22:20 >> 23:04
Komentari (0)