BORELJ UOČI SASTANKA U BRISELU: Razvoj situacije na Zapadnom Balkanu nije dobar
ŠEF diplomatije EU Žozep Borelj kaže da će se na današnjem sastanku ministara spoljnih poslova razgovarati o Zapadnom Balkanu, konkretno o BiH i dijalogu Beograda i Prištine.
Foto AP
Dolazeći na sastanak Saveta EU, Borelj je ocenio da u BiH postoje "tendencije koje podrivaju jedinstvo zemlje i štete njenom evropskom putu".
- Generalno situacija na Zapadnom Balkanu nije dobra - ocenio je Borelj.
U radnom dokumentu koji je pripremila Evropska spoljnopolitička služba navodi se da je ukupna "atmosfera oko dijaloga Beograda i Prištine i dalje komplikovana", konstatuje se da "poslednjih meseci nije bilo napretka” i poziva da se "fokus vrati na primenu neispunjenih obaveza".
BONUS VIDEO: KAKO PROVERITI RADNI STAŽ: Jelica Timotijević iz PIO fonda u novoj epizodi Ft1P
Preporučujemo
DRECUN O KURTIJEVOM IZBORNOM DEBAKLU: Videćemo da li je jači od Brisela i Vašingtona
15. 11. 2021. u 08:20
"VI STE ČOVEK U OČAJNOM POLOŽAJU" Orban uputio brutalnu poruku Zelenskom: Svako će dobiti ono što zaslužuje
MAĐARSKI premijer Viktor Orban uputio je poruku ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom na društvenoj mreži Iks u kojoj navodi da mu se čini da "nećemo moći da dođemo do razumevanja".
22. 01. 2026. u 17:27
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)