VUČIĆ: Đukanović želi Crnu Goru bez Srba!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, reagujući na izjavu crnogorskog predsednika Mila Ðukanovića da bi Srbija Kosovo bez Albanaca i Crnu Goru bez Crnogoraca, da se iza te izjave krije Đukanovićeva podsvest, jer je on zapravo taj koji želi Crnu Goru bez Srba.
Foto: G. Šljivić
- Niti želim niti je moguće zamisliti Kosovo bez Albanaca ili Crnu Goru bez onih koji se izjašnjavaju kao crnogorci. Sve što je on radio je radio na tome da Crna Gora bude bez Srba. Ali to je podsvest, jer on želi Crnu Goru bez Srba. Ja želim Crnu Goru u kojoj će da žive svi, a ne da želite da Srbi ne stanu, da izmišljate pravoslavnu crkvu u Crnoj Gori, samo da ne bude srpske crkve. To je vaša želja bila, a ne moja, a upravo ste autoprojekcijom pokazali da je to tako. Mislite da treba da se plašim, da ne odgovorim istinom i činjenicama - odgovorio je Vučić.
Podsetio je da na KiM živi 93 odsto Albanaca, te ponovio da ne razume kako neko misli da on želi da na Kosmetu ne bude te nacije.
- Izmišljate, da biste sakrili prave namere prema Srbima u Crnoj Gori - poručio je Vučić.
BONUS VIDEO:
VUČIĆ KOD ČORTANOVACA: Predsednik na ceremoniji spajanja železničkog koloseka
Preporučujemo
VULIN OŠTRO O MILU: Đukanoviću je jedina tema, opsesija i frustracija Aleksandar Vučić!
11. 09. 2021. u 14:22
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (10)