Libija: Za sedam dana spašeno više od 3.000 migranata

Tanjug

18. 09. 2017. u 00:11

Obalska straza Libije je tokom sedam dana, u 12 odvojenih akcija, spasila više od 3.000 migranata, saopštila je Mornarica Libije

Либија: За седам дана спашено више од 3.000 миграната

Foto Tanjug / AP Photo/Bram Janssen

Obalska straza Libije je tokom sedam dana, u 12 odvojenih akcija, spasila više od 3.000 migranata, saopštila je Mornarica Libije.

Većina spasilačkih operacija dogodila se nadomak obala gradova Zavija i Sabrata, rekao je portparol Mornarice general Ajub Kacem.

Ovo je najviši broj migranata spašenih u periodu od jedne sedmice, još od jula meseeca, kada je broj migranata koji su pokušavali da pređu Sredozemlje do Evrope drastično opao.

Italija, koja je najbliža destinacija migranata koji krenu na put preko Sredozemlja, zabeležila je oko 6.500 pristiglih migranata od jula ove godine, što je jedva 15 odsto od broja koji je uobičajen u poslednje tri godine, prenosi AFP.

Ranije u julu, ministar unutrašnjih poslova Marki Miniti predložio je pakt za borbu protiv trgovine ljudima, tokom posete Tripoliju.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (2)

Aleksandar

18.09.2017. 10:08

ko ih od koga spasava? ne razumem, samo ih dovode na eu tlo tako pod izgovorom "spasavanja"