Ceca može da pravi žurke
22. 06. 2011. u 11:08
Svetlani Ražnatović i njenoj sestri Lidiji Ocokoljić stavljene elektronske narukvice i time su zvanično počele da služe kaznu kućnog zatvora
SVETLANI Ražnatović i njenoj sestri Lidiji Ocokoljić u sredu u podne stavljene su elektronske narukvice i time su zvanično počele da služe kaznu kućnog zatvora. Svetlana će narukvicu skinuti 22. februara sledeće godine, a Lidija četiri meseca ranije.
Upravi za izvršenje krivičnih sankcija Ministarstva pravde u sredu, rano ujutro, stigla je izvršna presuda protiv sestara. Službenici Odeljenja za alternativne sankcije, na čelu sa načelnicom Dušankom Garić, već u 11 časova ušli su u vilu Ražnatovićeve u Ulici Ljutice Bogdana. Napustili su je tek posle četiri sata.
Za to vreme u kući su odredili gde će se postaviti centralni odašiljač, koji će svakog trenutka slati podatke u operativni centar, smešten u Ministarstvu pravde. Kako saznajemo, eksperti za elektronski nadzor Svetlani i Lidiji su postavili elektronski čip na desni članak, a onda je napravljena generalna proba narukvice. Sestre su prošetale kućom, kako bi se utvrdilo da li se u nekom delu gubi signal. Pošto je "pretresen" svaki ćošak trospratnice, uključujući i podrum, četvoročlana ekipa Ministarstva pravde, nešto pre 15 časova, izašla je iz kuće.
Dok su iza zidina Svetlana i Lidija obavljale formalnosti oko početka izdržavanja kazne, ispred kuće je cirkulisalo pevačicino obezbeđenje. Nekoliko metara od ulaza, u Sokobanjskoj ulici, građevinski radnici mešali su malter i uređivali prilaz kapiji.

Svetlani je ostalo da "robija" još osam meseci, pošto je u kaznu od godinu dana zatvora uračunato četiri meseca koliko je provela u pritvoru. Sestra Lidija društvo će joj praviti četiri meseca, jer je i u njenu kaznu od pola godine, uračunato dva meseca pritvora. Sud je sestrama izašao u susret odobrivši im da kaznu zajedno služe u kući na Dedinju.
Za to vreme, prema sudskoj odluci neće smeti da izlaze napolje, pa čak ni na teresu i u dvorište. Međutim, neće im biti dosadno, pošto će u svakom trenutku moći da primaju goste, pa čak i da prave žurke. Ukoliko bude bilo nužno da izađu iz kuće, u slučaju bolesti ili nečeg drugog neplaniranog, Ražnatovićeva i Ocokoljićeva će za to morati da zatraže odobrenje suda. Svetlana će moći da zatraži dozvolu za izlazak zbog svojih poslovnih obaveza, ali joj je odlazak u inostranstvo zabranjen.
Svetlana i Lidija su sredinom aprila postigle sporazum sa tužilaštvom o priznanju krivice u zamenu za godinu, odnosno šest meseci kućnog zatvora i uplatom od 1,5 miliona evra na račun budžeta Srbije. Dogovor je sklopljen dve nedelje pošto je protiv njih podignuta optužnica zbog malverzacija oko prodaje deset fudbalera FK Obilić. Viši sud je sporazum prihvatio 9. maja, kad su sestre izjavile da su "dobrovoljno i svesno pristale na nagodbu" i da se "odriču prava na suđenje i žalbu". Time je stavljena tačka na osmogodišnji postupak, koji je započeo tokom policijske akcije "Sablja".
Pevačica je prvobitno bila uhapšena zbog sumnje da je u kući u Ljutice Bogdana posle ubistva premijera Zorana Đinđića skrivala šefove "zemunskog klana". Zbog nedostatka dokaza, tužilaštvo je odustalo od ovih optužbi, ali su joj zato "prikačili" zloupotrebu službenog položaja dok je bila predsednik Obilića i nedozvoljeno držanje 11 pištolja, pronađenih u podrumu kuće. Lidiji su na teret stavili pomaganje. Tokom istrage sestre su negirale krivicu.
POVERENIK
ZADATAK da nadgleda sestre vršiće poverenik kojeg je postavila Uprava za izvršenje sankcija, a njihovo kretanje, odnosno poštovanje zabrane napuštanja kuće pratiće se iz komandnog centra Uprave.
ČEKAJU NOVO SUĐENjE
SVETLANA će se sa narukvicom oko noge u javnosti pojaviti 19. jula za kad je pred Prvim osnovnim sudom zakazano suđenje zbog nasilničkog ponašanja. U ovom postupku, društvo na optuženičkoj klupi praviće joj zet Predrag Ocokoljić. Tužilaštvo je protiv njih podiglo optužnicu zbog sukoba i pretnji upućenih Aleksandru Olareviću, direktoru Mladog proletera.
sale
22.06.2011. 12:17
ja sam mislio da ste ozbiljna kompanija,ovakve gluposti vi pisete??a kad sam vas pitao da se raspitate sta je sa borackim dodatkom koji kasni za 1500 korisnika?corak
Alo ljudi, dosta više. Ceca dobija narukvicu, za 10, 9, 8, 7 dana.... svaki dan novi naslov, onako generički, izašla na terasu, ne sme na terasu, snimila album..... Samo nam po muci udarate.... Nek je nateraju da vrati koliko treba, da konačno radi pravosudni sistem u ovoj zemlji.
@Vladimir - Tako je Vladimire.ija sam hteo nesto slicno da napisem. Dosta bre vise, Ceca Karleusa...i sve ostale.Sta cemo raditi bez Cece osam meseci, ako joj "zbog dobrog vladanja"i ne skrate izdrzavanje kazne ?
Tako brzo? Ja mislio za 88 dana.
Svakako treba realizovati pavosnaznu presudu sto se tice ovih dama, ali bi bilo dobro povesti hitan sudsko-tuzilacki postupak i protiv nekih iz vlasta, koji su doprineli raznim marifetlucima do ovog stanja u Srbiji.!!!!!!!
Komentari (42)