KOMENTAR: Bubnjevi
NEMAČKA je rešila da preskoči sopstvenu nacističku senku, objavila da sprema opštu regrutaciju i naoružava vojsku sumom od 500 milijardi evra.
Ivana Stanojević
Kao obrazloženjem, maše tvrdnjom da se Rusija tobož sprema za "Drang nah vesten" i da trupe po nalogu Kremlja, pod punom ratnom spremom, samo što nisu ušle u Evropsku uniju. A, zapravo, Berlin udara u ratne bubnjeve, vičući da se, po svaku cenu, mora sprečiti Treći svetski globalni sukob!
Liderka suverenista okupljenih oko Alternative za Nemačku(AfD), Alis Vajdel poručuje kancelaru Fridrihu Mercu da "jastrebovi u njegovim redovima, odvojeni od stvarnosti, naglabaju o pobedi Ukrajine nad Rusijom, ne precizirajući da je to nemoguće bez Trećeg svetskog rata, a sa njim još manje". Ako ranije nije bilo, kao suza čisto, zašto su i prethodna "Semafor koalicija" Olafa Šolca i sadašnja vlast u Berlinu imale "pik" na AfD i dovele stvar na korak do zabrane ove partije na saveznom niovu, više nema nedoumica.
Kamičak u cipeli, samo je nelagoda, ali ako zbog njega posrćemo, mora napolje. Tako to vide u Kancleramtu, a po njih je AfD ta rampa koja kvari planove. Stranka koja je sada prva po rejtingu i političkoj snazi, mora da se odbaci, da bi se put nesmetano nastavio. Cilj je liderska pozicija Berlina na Starom kontinentu pre svega kad su u pitanju bezbednost, iliti ambicije koje se iza nje kriju. Nije uzalud Merc poručio: Bićemo najjača vojna sila u Evropi!
Suverenisti smetaju vladajućoj vrhuški, jer im je odavno jasno da je Nemačka krenula put prošlosti koje se, koliko do juče, vatreno odricala, a sada za neonacizam optužuje upravo AfD. Aktuelne događaje, Berlin tumači kako mu odgovara. Tako čini sa ratom u Ukrajini, tako sa promenom odnosa Bele kuće prema EU kad su bezbednosne garancije u pitanju. Koalicija demohrišćana i socijaldemokrata odlučila se za ratno huškanje, potreban je novac bez presedana, pa nema značaja što će sve platiti poreski obveznici. Pred idejama, niklim u glavama državnika, život mora da ustukne.
Preporučujemo
VUČIĆ U POSETI ARANĐELOVCU: Predsednik obilazi destileriju u Kopljarima (VIDEO)
13. 03. 2026. u 15:13 >> 15:54
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)