"CICKA" RUDARIMA POLOMILA LOBANJE: Otkriven uzrok nesreće u Lubnici, lekari se bore za život jednog radnika
A.S. (23), iz Zaječara, i D.L. (34), iz ovdašnjeg sela Lubnica, rudari u rudniku uglja ‘’Lubnica", odakle se vadi lignit, teško su povređeni u nesreći, na dubini od oko 250 metara, kada je na njih naletela "cicka", vrsta žičare obezbeđena sajlama, ispod koje su šine sa vagonima za prevoz uglja, koja rudarima sa površine doprema neophodna repromaterijal – saznaju ‘’Novosti’’.
Foto: JP PEU
- A.S. i D.L. su bili na svojim radnim mestima – pričaju njihove kolege.
– Pored njih je, krećući se ka površini jame, prošla "cicka". Nakon stotinak metara, sajla na toj vrsti žičare je, iz nepoznatih razloga – pukla!
"Cicka", koja se u grotlo rudnika spušta 1.200 metara, je krenula unazad. Svakim pređenim metrom, ova rudarska žičara, koja je prazna teška oko 70 kilograma, povećavala je brzinu.
- Neposredno pre nego što će udariti u rudare, "cicka" je naletela na anker, koji ju je usporio – pričaju kolege.
– Žičara se zanjihala i, najpre, u glavu udarila A.S. a potom i D.L.
Prvi udarac "cicke" jače je udario A.S. On se nalazi na Odeljenju neurohirurgije niškog KBC, gde se lekari bore za njegov život.
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (1)