PODRŠKA PRIVREDI PODIŽE BDP: Nova izdvajanja za preduzeća u sledećoj godini
MINISTARSTVO privrede je za očuvanje likvidnosti i podsticanje zaposlenosti ove godine izdvojilo 160 milijardi dinara i time je oko 250 000 preduzeća dobilo podršku.
Foto Ministarstvo privrede
Za sledeću godinu za ovu namenu i nove investicije opredeljeno je dosta novca i to će najviše uticati na porast BDP-a. Ovo je izjavila ministarka privrede Anđelka Atnanasković na onlajn konferenciji Privredne komore Srbije o poslovnim planovima za 2021. godinu.
- Za sledeću godinu je Ministarstvo u budžetu i za podršku privredi planiralo 17,6 milijardi dinara, a za podsticanje direktnih investicija više od 15 milijardi dinara - kazala je Atanaskovićeva. - Za podršku razvoju preduzetništva izdvojeno je 2,1 milijarda, dok je za nekoliko programa namenjenih preduzećima izdvojeno dve milijarde.
Sredstva su uglavnom namenjena, kako navodi, za nabavku opreme početnika u poslovanju, a ove godine je rešeno da se jedan deo novca usmeri na žensko i omladinsko preduzetnicštvo.
- U budžetu je planirano 1,6 milijardi za infrastrukturne projekte regionalnog razvoja - istakla je ministarka. - Unapređenje industrijskih i poslovnih zona do sada je davalo rezultate i angažovalo deo sredstava iz lokalne samouprave, što se takođe pozitivno odražava na rast BDP-a.
Preporučujemo
AMERIČKI MEDIJI: Rublja među pet najprofitabilnijih globalnih aktiva
24. 12. 2025. u 22:47
NAJNOVIJA ODLUKA: OFAK produžio rok za pregovore NIS-u do 24. marta
24. 12. 2025. u 16:59
EKSPO JE SVE BLIŽE: Do otvaranja ostalo još 500 dana, učešće potvrdilo čak 130 država
24. 12. 2025. u 16:22
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)