Krcati autobusi voze ka Mirjevu
26. 11. 2017. u 16:52
Stanovnici dela Zvezdare traže od nadležnih bolji gradski prevoz. Na linijama 27, 27E i 74 dnevno se preveze oko 15.000 ljudi
GUŽVA Uobičajena slika na stajalištu u Bulevaru despota Stefana,foto V.danilov
OTVARANjEM Slavije, Bulevara oslobođenja i Ruzveltove za saobraćaj, gužve u gradu su se smanjile. Ipak, stanje na linijama 27, 27E i 74, koje saobraćaju ka Mirijevu, i dalje je isto kao i pre rekonstrukcije - loše.
Mirijevčani se žale da je autobus prepun već kod Doma omladine, tako da na stajalištima u Bulevaru despota Stefana ne može da se uđe u autobus.
- Linija 27E odavno je prestala da bude ekspres - priča Mirjana S. - Svi koji putuju iz Mirijeva do centra i nazad, znaju kolika je muka ući u autobus. Još otkad je naselje počelo da se širi, velike su gužve u vozilima. Čekamo ga po 20, 25 minuta, a onda čekamo drugi pošto je prvi pun.
Uprkos žalbama putnika, odgovor Sekretarijata za javni gradski prevoz uvek je isti.
- Ne prihvatamo njihov odgovor i tvrdnju da je studija koju je radio Saobraćajni fakultet pokazala da nema potrebe za povećanjem kapaciteta na liniji. Nije tačno ni da zbog tehničkih karakteristika saobraćajnica na trasi linije 27E ne mogu biti angažovana zglobna vozila - ističu građani ovog naselja.
Prema podacima sa masovnog brojanja putnika, linijom 27 prevezlo se u toku jednog radnog dana 14.480 sugrađana. Prosečna popunjenost vozila je 30 putnika po vozilu, dok je maksimalan broj onih koji su se istovremeno našli u autobusu 126.
Autobusom na liniji 27E, na kojoj inače voze solo vozila, vozilo se 9.396 Mirijevčana. Prosečna popunjenost je 28 putnika po vozilu, dok je maksimalan broj sugrađana koji se istovremeno našao u prevozu 99.
Inače, na liniji 27 saobraća 18 vozila, u intervalu od 5 do 10 minuta tokom špica, od Trga republike do Mirijeva. Sa Novog Beograda, na liniji 27E, vozi 13 autobusa u intervalu od 7 do 9 minuta.
Iz Sekretarijata za javni prevoz na primedbe sugrađana odgovaraju da svakodnevno prate rad linija ka Mirijevu i da je glavni problem realizacija planiranih polazaka. Kažu da se trenutno radi na rešavanju tog problema i da zasada nije planirano povećanje broja vozila.
MAKSIMALNO 105 PUTNIKA U VOZILU
NAJVIŠE putnika do Mirijeva preveze se linijom 74, te je u toku radnog dana ostvareno ukupno 17.062 putovanja. Prosečna popunjenost vozila je 28 putnika po vozilu, dok se maksimalno 105 putnika istovremeno našlo u autobusu. Na trasi od Bežanijske kose do ovog naselja na Zvezdari saobraća 20 vozila privatnih prevoznika, a interval nailaska je 8 do 14 minuta. To znači da će, ako su vozila puna, čekati pola sata.
SASA
26.11.2017. 17:13
U velikim gradovima u vreme spica bus vozi na dva minuta pa na pet pa na deset a u vecernjim satima na dvadeset minuta. Linije se skracuju tamo gde je frekvencija veca. To rade dispeceri. Kod nas saobracajni fakultet neko dr deseetaciju i sada je doktor nauka.
placajte karte,pa ce biti i vise autobusa...
@Ja - Nisi baš njbolje sročio tvoj komentar. Valjda si hteo da kažeš (ako nisi SNSovac) -manje kradite u GSP, u Upravi grada i u drugim institucijama- i biće para za više autobusa!
@Ja - Да плаћамо карте? За шта? За овај повратак у 1993. годину? Кад нам багра буде вратила 10% од зарада, које отимају већ 3 године, можда и почнемо да плаћамо.
Nadlezne iz Sekretarijata za javni prevoz naterati da barem 7 dana putuju ovim linijama. Pa da se slatko nauzivaju sa prosecno 26 putnika po vozila. Cak ce I da sede!
Komentari (8)