SRPKINJE VEĆ U DRUGOM KRUGU: Izraelke kao zagrevanje za derbi grupe protiv Škotlanđanki
ŽENSKA fudbalska reprezentacija Srbije nastavlja kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.
FOTO: FSS
Najbolja ženska reprezentacija Srbije korača zasada sigurnim koracima ka zacrtanom cilju, plasmanu na Prvenstvo Evrope koje se iduće godine održava u Švajcarskoj.
Izabranice selektora Dragiše Zečevića obezbedile su plasman u narednu rundu kvalifikacija, a u poslednja dva kola prvog kruga, ostalo je odigraju dva meča, protiv Izraela, 12. jula u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi (20.00) i četiri dana kasnije protiv Škotske u Glazgovu.
Srbija je do sada osvojila deset bodova, koliko ima i prvoplasirna Škotska, uz nešto bolju gol-razliku. Naše devojke su ostvarile tri pobede i jednom odigrale neodlučeno, protiv Škotske u Staroj Pazovi kada nije bilo golova.
Izrael smo već pobedili, bilo je 4:2, a pogotke su postigle fudbalerke subotičkog Spartaka Tijana Filipović i Anastasija Ćirić po jedan, dok je centarfor minhenskog Bajerna Jovana Damnjanović bila dvostruki strelac.
Jovana inače deli drugo mesto na listi strelaca celih kvalifikacija, iza Škotlanđanke Marte Tomas.
NAŠ PREDLOG: 4+ (kvota 1,72)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
Preporučujemo
PAO ALEKSANDAR LUKAŠENKO: Belorusija ovo nije očekivala (VIDEO)
Najnovije vesti iz Belorusije su prilično neočekivane.
28. 12. 2025. u 22:35
"TITO NAS JE NATERAO!" Asovi Zvezde i Partizana trebalo je da se prezivaju skroz drugačije
JOSIP Broz Tito je "krivac" što naša dva veoma poznata fudbalera znamo pod prezimenom koje, zapravo, uopšte nije bilo njihovo porodično.
28. 12. 2025. u 12:58
HAOS U UKRAJINI: Zelenski je doneo odluku koja je šokirala mnoge
Rusija se, otkako je počeo rat u Ukrajini, nalazi pod brojnim sankcijama, pa i sportskim, te je za Ruse veliki broj tužnih sportskih vesti stizao u vidu međunarodnih ograničenja. Ali, nastavljaju se i šokantne vesti za brojne ukrajinske sportiste. Razlog? Ne ponašaju se dovoljno "pro-ukrajinski".
27. 12. 2025. u 12:29
Komentari (0)