EKOLOŠKA AKCIJA DECE U BATULOVCU: Prikupljeno 16 džakova smeća
DECA osnovnoškolskog uzrasta u vlasotinačkom selu Batulovce sproveli su akciju uređenja i čišćenja svog sela od nagomilanog smeća na više lokacija u mestu u kome žive.
FOTO: OU Vlasotince
Učenici uzrasta od petog do osmog razreda skupljali su smeće u selu, dok su njihovi mlađi drugari čistili i uređivali prostor oko stare česme. Prikupili su čak 16 džakova smeća.
- Deca su tokom ove akcije odvajala otpad namenjen reciklaži, dok je sa JKP „Komunalac“ dogovoreno da dođu u selu i odnesu džakove sa limenkama odnosno plastičnim flašama – kazao je Slaviša Pešić, predsednik Saveta Mesne zajednice Batulovce.
FOTO: OU Vlasotince
Vredni žitelji ovog sela ekološku akciju, koju su započela deca, nastaviće čišćenjem mesnog groblja.
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)