EPIDEMIOLOŠKA SITUACIJA U MORAVIČKOM OKRUGU: Jedan pacijent pozitivan na virus iz Čačka, pet iz Milanovca
JOŠ šest osoba iz Moravičkog okruga pozitivno je na korona virus, kazuju najnoviji rezultati od 32 uzorka koji su poslati u laboratoriju u Beograd. Od novoinficiranih jedna osoba je iz Čačka i pet iz Gornjeg Milanovca.
Foto: V. Ilić
Svi kovid pozitivni imaju blage simptome bolesti i za sada niko nije hospitalizovan, već se nalaze u kućnoj izolaciji. U utorak ujutru su u laboratoriju u Beogradu poslata još 44 uzorka.
Na kovid deljenjima čačanske bolnice trenutno je smešteno 14 pacijenata suspektnih i pozitivnih na korona virus, a u proteklih 24 sata (presek od utorka u podne) evidentirana su dva prijema i jedan otpust.
U prijemno – trijažnoj ambulanti Opšte bolnice Čačak, sa simptomima i znacima kovid infekcije bio je 21 pregled, od čega je 17 prvih pregleda.
Preporučujemo
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)