SABOR LEPOTE I RADOSTI: Osnovci iz Jadra i Republike Srpske ulepšali Ivandan u Jadranskoj Lešnici
"Jadranski ilindanski sabor", naziv je kulturne svetkovine koja je održana u porti hrama u Jadranskoj Lešnici, kod Loznice.Organizator ovdašnje KUD "Jadranče" okupio je mlade umetnike dečjeg folklora iz Jadra, ali i iz susedne, bratske Republike Srpske.
foto V Mitrić
Na smotri su učestvovali članovi dečjeg folklora uzrasta od prvog do osmog razreda Osnovne škole. Publika se divila u igrom mladih iz KUD “Dvorovi“ iz Republike Srpske, kao i njihovih vršnjaka iz Donjih Nedeljica i Bradića i domaćina KUD “Jadranče“.Ostaće zapamćeni i nastupi KUD „Frula“ iz Lipničkog Šora, folklorne grupe „Cerska mladost“ iz Joševe, „Deca Jadra“ iz Brezjaka.
Predsednica KUD “Jadranče“, Mariana Milošević, koja je osnivač tog društva rodom je iz Moldavije, a u Jadranskoj Lešnici živi od 1980. godine.Majka je četvoro dece, dva sina i dve kćerke.
- Puno mi je srce što se sve ovako lepo događa i osećam se kao da sam rođena, ovde, podno Cera, nedaleko od reke Jadar i Drine -kaže Mariana, koja je i vrsni majstor u izradi narodne nošnje, čime se već nekoliko godina uspešno i po tome je poznata širom Srbije.
Smotru je pratio žiri sastavljen od prekaljenih folklorista iz KUD “Karadžić“ u sastavu: Života Isaković, Zoran Opačić i Dragoljub- Šole Obradović. Oni su proglasili najlepši par , najsipatičnijeg igrača i dodelili zahvalnice za najmlađe učesnike iz svakog društva.
Preporučujemo
UPOKOJIO SU UGLjEVIČKI PROTA MICO PAJKANOVIĆ: Verni pastir podno Majevice
11. 12. 2025. u 15:27
LUKA MATIĆ NIJE IZDRŽAO: Preminuo mladić za čije je lečenje cela Srbija donirala novac
11. 12. 2025. u 15:17
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)