APEL OPŠTINE ĆUPRIJA: Ne odlažite smeće van kontejnera
Zbog sve učestalijeg odlaganja smeća na javnim površinama, Opštinska uprava opštine Ćuprija apeluje na građane da to više ne čine.
Foto: Z. Rašić
“Primetno je pojačano iznošenje otpada van propisanih lokacija, u neodgovarajuće vreme i na način koji direktno narušava izgled našeg grada, ugrožava zdravlje ljudi i stvara ružnu sliku koju niko od nas ne želi”, navode u Opštinskoj upravi Ćuprija.
Iz ove ustanove podsećaju da se smeće odlaže isključivo u kontejnere i kante za smeće. Sakupljanje i odvoz smeća vrši se po utvrđenom planu, i važno je da se otpad iznosi neposredno pre termina odvoza, a ne nekoliko dana ranije ili na neprikladnim mestima.
Opština Ćuprija poziva sve građane da pokažu odgovornost, zajedništvo i poštovanje prema okruženju u kojem žive.
“Želimo da slike rasutog smeća po ulicama, parkovima i pored kontejnera postanu stvar prošlosti. Samo zajedničkim angažovanjem možemo sačuvati lepotu i higijenu našeg grada”, poručuje još Opštinska uprava Ćuprija.
Preporučujemo
ZBOG KVARA NA GLAVNOM DOVODU: I danas problem sa vodosnabdevanjem Paraćina i Ćuprije
21. 01. 2026. u 16:42
"VI STE ČOVEK U OČAJNOM POLOŽAJU" Orban uputio brutalnu poruku Zelenskom: Svako će dobiti ono što zaslužuje
MAĐARSKI premijer Viktor Orban uputio je poruku ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom na društvenoj mreži Iks u kojoj navodi da mu se čini da "nećemo moći da dođemo do razumevanja".
22. 01. 2026. u 17:27
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)