POETSKA POZORNICA U ĆUPRIJI: Prvog dana zime pobedila – pesma
TRADICIONALNA pesnička manifestacija „Poetska pozornica“ održana je sinoć u Ćupriji, u organizaciji tamošnjeg Književnog kluba koji nosi ime čuvenog pesnika Dušana Matića.
Foto: Privatna arhiva
U pitanje je bilo Plus izdanje pozornice za decembar, uz učešće 33 pesnika – takmičara iz više srodnih klubova iz okruženja, a iz susednog kluba KK „Mirko Banjević“ iz Paraćina veče su posetiocima ulepšali Zoran Pavlović, koji je klubu doneo pohvalu, te Miroslav Čopa, Zlatica Aranđelović, Zoran Marjanović, Jovana Živadinović, Tapi Mirčić i Zlata Jovanović.
Jovanovićeva je ujedno bila član žirija koji je dodelio jednu diplomu za prvu nagradu, dve za drugu, dve za treću i tri pohvale, a svaki učesnik dobio je zahvalnicu.
- Na ovim pesničkim susretima prvog dana zime pobedila je pesma – kaže Zlata Jovanović, dok Miroslav Čopa ocenjuje da je to bilo lepo, sadržajno i nadahnuto pesničko druženje održano u prepunoj sali ćuprijske Gimnazije.
Preporučujemo
RADOVI U LOZNICI: Država gradi nova i uređuje stara zdanja Cvijićeve škole
03. 07. 2026. u 17:21
ULAZ ZA LEČENjE MALOG KONSTANTINA: Na "Štrandu" još jedan "Humanitarni ponedeljak"
03. 07. 2026. u 16:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GDE TI JE LjUBAVNICA?!" Neočekivano pitanje za Marića uživo u emisiji, on prebledeo: "Pet godina mlađa"
GOŠĆA je iz čista mira postavila neočekivano pitanje...
04. 07. 2026. u 01:24
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)