TRI OBELEŽJA TRAJANJA VAROŠI: Predstavljanje monografije „Duhovna lenta kraljevačkog graditeljstva“
Povodom Kraljevdana koji Kraljevčani obeležavaju kao Dan svog grada, u Narodnoj biblioteci „Stefan Prvovenčani“ sutra će, sa početkom u 19 sati, biti predstavljena monografija „Duhovna lenta kraljevačkog graditeljstva: tri obeležja trajanja varoši” čiji su autori dr Predrag Terzić i Tripo Danilo Spahić.
NB Stefan Prvovenčani
Autori su, naime, tri značajna kulturno-istorijska spomenika Kraljeva predstavili kao dragocene tekovine zavičajne baštine 19. i prve polovine 20 veka. Predstavljajući Crkvu Svete Trojice, Gospodar-Vasin konak i rimokatoličku Crkvu Arkanđela Mihaela kao prepoznatljiva duhovna i arhitektonska obeležja grada na Ibru, ova monografija doprinosi i obeležavanju tri zavičajna jubileja - 200 godina od podizanja Crkve Svete Trojice, 140 godina od utvrđivanja imena Grada Kraljeva i 100 godina od izgradnje rimokatoličke Crkve Svetog Arkanđela Mihaela.
Preporučujemo
ULAZ ZA LEČENjE MALOG KONSTANTINA: Na "Štrandu" još jedan "Humanitarni ponedeljak"
03. 07. 2026. u 16:05
ZBOG RADOVA NA TOPLOVODU: Do 31. avgusta zatvoren saobraćaj u delu Detelinare
03. 07. 2026. u 14:39
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SRBIJA JE POČASNI GOST U PARIZU" Milanović pobesneo: Oni nisu ni u EU, ni u NATO, ni u Koaliciji voljnih
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović izjavio je danas da Srbija ima ulogu počasnog gosta na vojnom defileu u Parizu povodom Dana Bastilje, a da je Hrvatska počašćena što su je tamo pozvali.
03. 07. 2026. u 15:08
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)