BANJALUČANKI HELENI ZORIĆ NAGRADA U TURSKOJ "Lako je" iz Kule sve do Istanbula
SA međunarodnog muzičkog festivala za mlade "Performist", organizovanog u Istanbulu, Helena Zorić (14) iz Baljaluke vratila se sa drugom nagradom za izvođenje nove kompozicije stvaralaca iz Kule - Marijane Tomišić koja je autorka teksta i muzike, te Marka Leđenca, aranžera i producenta, inače bubnjara benda "Ničim izazvan".
foto Angel Voice team
- Pesmu "Lako je" Heleni sam ustupila posredstvom "Endžel vojs tima" iz Beograda, koji okuplja mlade umetnike i zastupa njihova prava na festivalima. I, ona je u Turskoj poruku poslala kroz refren: "Lako je zao i ohol biti, kidati srcu nežne niti, a divno je različitost voleti" - kaže Marijana.
Helena je, inače, učesnica "Pinkovih zvezdica" i pobednica mnogih dečjih festivala, a imala je zapažen nastup i na "Sveslavjanskom bazaru" u Vitebsku, u Belorusiji. U Istanbulu je osvojila i drugo mesto u kategoriji "Domaći i strani hit", izvodeći pesme Ilme Karahmet i grupe "Radiohed".
Nagrada u Turskoj nije jedini međunarodni uspeh Marijane Tomišić, jer je mali Aljoša Fila iz Kovina, sa njenom kompozicijom "U susret duši", takođe u Leđenčevom aranžmanu, 2019. pobedio na internacionalnom festivalu muzike i plesa "Abaniko", u Sofiji.
Marijana, koja radi kao agent banke, svestrana je umetnica - pisac, glumica, rediteljka i autorka muzike, između ostalog i himne dečjeg udruženja "Svitac" iz Deča kod Pećinaca, te pesme "Kada Gospod jednom siđe", za KUD "Carza" iz Apatina. Napisala je knjige za decu "Balkansko igralište" i "Pretvori dan u san", koju je predstavila u obliku mjuzikla, a njen pozorišni komad "Nije lako biti drug" izvodili su đaci iz Novog Pazara i iz Kruševca.
Inače, ne poznaje note, ali ima muža gitaristu, koji odsvira što ona smisli, a Tomišići su ljubav prema muzici preneli i na sina Mitra, nagrađivanog mladog rok pevača.
Preporučujemo
MIR NEMA ALTERNATIVU: U Vršcu obeležena godišnjica početka bombardovanja (FOTO)
24. 03. 2026. u 17:12
PRIJEM ZA PORODICE POGINULIH: I Vlasotince obeležilo godišnjicu NATO agresije (FOTO)
24. 03. 2026. u 15:49
NE ZABORAVLjA ODAKLE JE: Gest Branka Palikuće, pravog Ere iz Čikaga (FOTO)
24. 03. 2026. u 15:37
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)