UKRAŠENA FASADA: Mural postojan kao prvog dana

Dušanka Novković

16. 07. 2024. u 09:55

POŽAREVAC – U Ulici Lole Ribara u Požarevcu pažnju prolaznika skreće mural na fasadi jedne od kuća, na kome su prikazani devojka, klas žita i leptir.

УКРАШЕНА ФАСАДА: Мурал постојан као првог дана

D. Novković

Mural je svežih boja, kao da je nedavno naslikan, iako je star sedam godina. On je urađen u sklopu „Festivala ulične umetnosti“ održanog u Požarevcu tokom leta 2017. godine, uz učešće uličnih umetnika iz više država.

Zahvaljujući njima, Požarevac je dobio brojne, živopisne murale, koji i danas ukrašavaju njegove fasade i čine ga gradom murala.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

ČUDO IZ NORVEŠKE NE STAJE: Žuta horda se ne plaši nikoga, sledeća meta je lisabonski Sporting