„ŠUMSKI KARAVAN“ U NOVOSADSKOJ ŠKOLI „NIKOLA TESLA“: Posađeno 30 sadnica Pančićeve omorike
UČENICI OŠ „Nikola Tesla“ u Novom Sadu učestvovali su u radionicama na temu ekologije i drugim aktivnostima priređenim danas u njihovoj školi u okviru projekta "Šumski karavan".Tom prilikom je u školskom dvorištu posađeno 30 sadnica Pančićeve omorike.
Pres služba Grada
- Veoma mi je drago što je veliko dvorište ove škole oplemenjeno sadnicama Pančićeve omorike, naše autohtone sorte koja iako dolazi sa visokih planina dobro podnosi gradske uslove života. Takođe, u okviru projekta "Šumski karavan" trećaci su danas imali priliku da uče o insektima, prave hotel za bube, naprave sobnu baštu i saznaju više o reciklaži i razvrstavanju otpada - izjavila je Dina Vučinić, članica Gradskog veća zadužena za obrazovanje.
Ona je zahvalila organizatorima i donatorima akcije, ističući da aktivno učešće civilnog sektora i društveno odgovornih kompanija ima značajnu ulogu u ostvarivanju Programa rekonstrukcije javnih zelenih površina Novog Sada, u okviru kojeg će na teritoriji Grada biti posađeno 6.000 stabala.
Prema rečima organizatora, u ovoj drugoj godini realizacije projekta treba da bude posađeno 300 sadnica visokog drveća.
Preporučujemo
GIMNAZIJALKE OPET ZABLISTALE: Paraćinke pobednice u sportskoj gimnastici
11. 03. 2026. u 14:20
RASPISAN KONKURS „KRV ŽIVOT ZNAČI“: Crveni krst u Despotovcu pozvao učenike da učestvuju
11. 03. 2026. u 13:42
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)