“HRANA ZA DUŠU I TELO“: Humanitarna manifestacija održana u Kulturnom centru u Jagodini
HUMANITARNA manifestacija “Hrana za dušu i telo“, koju je organizovala Poljoprivredna savetodavna i stručna služba iz Jagodine uz podršku Ministarstva poljoprivrede i grada Jagodine, održana je u Kulturnom centru u Jagodini.
FOTO: Privatna arhiva
Uz prikladan kulturno-umetnički program učesnici su govorili na temu značaja pravilne ishrane za zdravlje, odnosno o biološki ispravnoj hrani, hrani za dušu i telo, kao što je nazvana i sama manifestacija. Predstavom “Maske“ Jagodincima su se predstavili korisnici Doma za smeštaj odraslih lica ometenih u razvoju Kulina kod Aleksinca.
Ministarstva poljoprivrede je podržalo ovu manifestaciju sa željom da pomogne Domu Kulina, jer je manifestacija imala humanitarni karakter, pa je sav dobrovoljni prilog posetilaca otišao ovom domu.
-Cilj je da deci i odraslima ometenim u razvoju, koji su pripremili jedinstvenu predstavu u Srbiji, omogućimo da je gledaoci shvate da su oni naši sugrađani koji hoće i mogu, kojima treba dati šansu i da bi videli da smo, ustvari, svi mi isti. Predstava će biti odigrana na teritoriji sve 34 poljoproivredne službe u Srbiji – ocenio je pomoćnik ministra poljoprivrede Aleksandar Bogićević.
Predstava “Maske“, koja govori o toleranciji i jednakosti svih, ostavila je snažan emotivan utisak na sve gledaoce.
FOTO: Privatna arhiva
Preporučujemo
“NE IGRAJ NA ENGLEZE”: Premijera pozorišne predstave u Jagodini (FOTO)
07. 03. 2023. u 15:23
DA SPREMNO DOČEKAJU LETO: Radna akcija meštana jagodinskog sela Glavinci (FOTO)
06. 03. 2023. u 08:00
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala
Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.
11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39
Komentari (0)