PRAŠINU ZAMENIO ASFALT: Seoska domaćinstva podno Cera dočekala normalne puteve
U ZASEOK Markovići u Gornjoj Badanji, podno Cera, u lozničkom kraju, stigao je asfalt na radost meštana, među kojima je najviše vremešnih ljudi.
v.mitrić
Nov put je,uz učešće ovdašnjih domaćina, najvećim delom platila lokalna samouprava u Loznici. Radost u zaseoku je velika, sada su bliži, ne samo centru sela, već i izlasku na saobraćajnice ka Šapcu, Loznici, Zavlaci, Valjevu. Beogradu.
- Blato i prašina su nam dozlogrdili - priča domaćin Miladin Marković koji je nedavno napunio 90 leta. -Eto, čekali smo i dočekali i ja, u ovim godinama. Raduje me asfalt, pa sad još sa više volje sedam i za traktor od kog se ne razdvajam, mada sam kročio u desetu deceniju života. Sada će i naši najmiliji, koji su rasejani po zemlji i svetu češće da nam dolaze.Ništa bez puta.
Ovaj domaćin je samo jedan od onih koji nisu žalili da daju i ušešće za put. Gradska vlast je uslišila njihove molbe i sad, kako kaže Dragan Radivojević, prijatelj Markovića iz obližnjih Jarebica, „mogu da nakrive kapu i čekaju zimu, prvi put bez izlokanih puteva kroz ovaj lep i pitom kraj, nedaleko od čuvenog Tekeriša.
- Nikada se nije ovoliko radilo i gradilo u Jadru, posebno što se asfaltiranja puteva tiče, što nas raduje i ohrabruje, kako ne bi opusteli naši zaseoci i sokaci - kaže domaćin iz Donjih Nedeljica Milutin Stevanović. - Nekad se nije znalo koji je putem gore da dođemo do kuća, a sada se ne zna koji je bolji. Bilo je „srećnijih vremena“ kad je privreda u gradu „gruvala“, kad je „Viskoza“ izvozila i zarađivala i do 100 miliona dolara godišnje, ali ni blizu nije bilo ovakve izgradnje. Da jeste mnogi bi ljudi ostali i opstali u zavičaju.
BONUS VIDEO - PRESVETA BOGORODICA UKAZALA NA LEKOVITI IZVOR: Kako je i zašto nastao manastir Đunis?
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
KONAČNO STIŽE ASFALT: Gradonačelnik Šapca obišao radove u pocerskom selu Desiću
11. 07. 2022. u 08:10
ŠEST MILIONA ZA INFRASTRUKTURU: Nastavak projekta "Da nam sela budu bliža" u Zrenjaninu
08. 06. 2022. u 08:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)