UŽICE ZA ĐAKE PRVAKE: Pribor i deset hiljada dinara
SVI prvaci koji kreću u školu na teritoriji grada Užica ove godine imaju podršku lokalne samouprave, za njih je obezbeđen iznos od po 10.000 dinara i školski probor, a za ovu namenu iz budžeta je izdvojeno 7 miliona dinara.
N. Janković
Ove godine u prvi razred, u Užicu, upisano je 666 devojčica i dečaka, a navedena podrška deo je podrške roditeljstvu i povećanju nataliteta. Prošle godine, grad je izdvajao po 5.000 dinara za svakog prvaka.
Iz užičkog budžeta za svaku novorođenu bebu izdvaja se po 10.000 dinara, uz autosedište i besplatnu obuku za montažu istog u ovdašnjem Crvenom krstu.
Majke trećeg i svakog sledećeg deteta u porodici dobijaju po 55.000 dinara, nezavisno od toga da li su u radnom odnosu, a nezaposlene porodilje dobijaće i dodatnih 55.000 dinara.
U užičkim vrtićima treće i svako sledeće dete ima pravo na besplatan boravak i prioritet prilikom upisu. Rodititelji sa troje i više dece dobijaju užičku porodičnu karticu, na osnovu koje ostvaruju brojne popuste za usluge u ustanovama javnog sektora i za kupovinu robe široke potrošnje u privatnom sektoru.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)