DANI MLADIH VINA U GUDURICI: Manifestaciju posetilo više od 500 gostiju
ZA vršačko selo Gudurica kažu da je najvinogradarskije selo u Srbiji, jer ga okružuje preko hiljadu hektara plantaža vinove loze, a svako drugo domaćinstvo bavi se vinogradarstvom i vinarstvom.
Grad Vršac
Gudurica je i među prvima u zemlji uvrštena u nacionalnu turističku turu „Put vina“, što ga čini prepoznatljivom vinskom destinacijom.
Vina se mogu degustirati i kupiti u šest registrovanih vinskih podruma, kao i kod drugih individualnih proizvođača, a priliku da ih gosti sve probaju na jednom mestu imaju na manifestaciji „Dani mladih vina“, koja je ustanovljena 2013. godine.
Ove godine, održana je po sedmi put. U seoskom Domu kulture predstavilo se 15 vinarija iz Gudurice, kao i gosti iz Vršca, Beograda i Zemuna.
Više od 500 posetilaca uživalo je u dobrim mladim vinima, zvucima tamburaškog orkestra „Banatski boemi“, nastupima seoskog KUD „Vinogradi“, kao i banatskim specijalitetima, koje su napravile žene iz Gudurice i Mesića.
-Vekovna tradicija bavljenja vinogradarstvom i vinarstvom karakterističan je i prepoznatljiv brend ovog kraja. Ulaganja u infrastrukturu, sportske objekte, ruralni i manifestacioni turizam, kao i u obrazovanje, učiniće ovo selo još poželjnijim za život – rekla je gradonačelnica Vršca Dragana Mitrović na otvaranju manifestacije.
Organizator „Dana mladih vina“ je udruženje vinara, a pokrovitelji su bili Grad Vršac, Turistička organizacija Vršac, udruženje „Selo plus“ i MZ Gudurica.
Preporučujemo
U VRANjU SUTRA ZASEDA GRADSKO VEĆE: Usklađenost planiranih i realizovanih aktivnosti
16. 12. 2025. u 14:58
ŠTA SE OVO DEŠAVA U BRISELU? EU ubeđuje Belgiju da prihvati plan koji bi razbesneo Rusiju, vode se razgovori van glavne sale samita
EVROPSKA komisija i Belgija trenutno vode intenzivne razgovore van glavne sale samita kako bi usaglasile najosetljivije delove plana Evropske unije za korišćenje 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine u korist Ukrajine, reklo je za Politiko pet diplomata i zvaničnika EU upoznatih sa tokom pregovora.
18. 12. 2025. u 16:38
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
VIDITE SNIMAK - ŠUTIRAJU GA: Vujadin Savić napadnut u Beogradu - usred tržnog centra (VIDEO)
BIVŠI fudbaler Crvene zvezde navodno je napadnut u jednom tržnom centru u Beogradu.
18. 12. 2025. u 22:08
Komentari (0)