I VOJSKA POSLALA CISTERNE: Obezbeđena voda za šest mioničkih sela
U ŠEST mioničkih sela u kojima je, zbog nedostatka vode za piće, proglašena vanredna situacija, juče je dopremljeno 40 rezervoara.
Foto: OU Mionica
Uz to, Vojska Srbije poslala je dva kamiona-cisterne, koji obilaze sela i dostavljaju vodu za piće. Rezervoari, nabavljeni sredstvima opštine Mionica, obezbeđuju više od 20.000 litara pijaće vode.
Cisterne i rezervoari pune se na privatnim izvorištima, koji nisu u sistemu vodosnabdevanja. Zbog blizine dostave, od utorka će se puniti na izvorištu u blizini sela Rajković. Inače, zbog nestašice vode za piće, vanredna situacija proglašena je u selima Rajković, Osečenica, Robaje, Mratišić, Bukovac i Golubac.
- Velika je suša, potrošnja vode je ogromna – kaže predsednik Opštine Mionica Boban Janković. - Postojeća izvorišta rade smanjenim kapacitetom. Međutim, za sve građane Mionice obezbedićemo dovoljne količine vode.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TAMO POLICIJA NE SME DA DOĐE" Milan Knežević otkrio gde se krije Radoje Zvicer
POTRAGA za Radojem Zvicerom, vođom kavačkog klana, i dalje bezuspešno traje, a gotovo je javna tajna da se on krije u Crnoj Gori.
09. 06. 2026. u 11:01
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)