PESNICI I TE KAKO PEVAJU SVOJE! Susreti mališana i dečijih pisaca
DIPLOMIRANI inženjer Duško Vukotić, rodom iz Loznice, koji živi i radi u Beogradu, otac je dva sina Vukašina i Blaška, kaže da je sasvim u pravu naš čuveni pesnik i akademik Matija Bećković, koji kaže da "nisu u pravu oni koji tvrde da je poeziji odzvonilo i da su pesnici otpevali svoje".
Foto: V. Mitrić
Vukotić, koji je na druženje sa Ljubivojem Ršumovićem, Andrijom Miloševićem i Urošem Petrovićem, dečjim piscima, u jednu beogradsku knjižaru, doveo svoje mališane, koji su, kako ističe, "u doslovnom smislu uživali u svakom trenutku i otišli kući puni utisaka".
- Ovo ukazuje koliko je važna živa reč, neposredni a ne virtuelni kontakt, i koliko su dragoceni naši pisci i njihovo druženje sa njima najvažnijom publikom - kaže Vukotić, koji dodaje da je ovo bio nezaboravan susret i za njega, čiji su roditelji bili Vlajka i Vuko Vukotić, čuveni profesori Gimanzije „Vuk Karadžić“ u Loznici, i urednici lista „Vukov glasnik“.
Preporučujemo
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Najgori greh u kući: Zašto vas prate nevolje iako se trudite da budete pravedni
OTKRIJTE koji je to najgori greh u kući koji blokira uspeh i radost. Praktični saveti za povratak mira i sloge.
01. 05. 2026. u 21:38
Komentari (0)